Van'da hijyen şartlarına uymayan gıda işletmelerine ceza kesildi

Van İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'ne bağlı Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği, gıda satış ve üretim yerlerine yönelik denetimlerini sürdürüyor. Temizlik şartlarına uymayan gıda işletmelerine cezai işlem uygulandı.

Van'da hijyen şartlarına uymayan gıda işletmelerine ceza kesildi
27 Şubat 2021 - 14:29

Van İpekyolu ilçesinde gıda satış ve üretim yerleri hakkında iletilen şikâyetler anında değerlendirilerek,  ilgili yönetmeliklere aykırı faaliyet yürüten işletmelere müdahale ediliyor.

Gıda satış ve üretim yerleri hakkında iletilen şikâyetler Belediye Kanunu, İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik ile Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği kapsamında değerlendirilerek,  denetimler yapılıyor. Yapılan denetimler sonucu eksikliği tespit edilen işletmelere süre verilerek,  işletmelerin mevzuatlara uygun hale getirilmesi bildiriliyor. Verilen süre sonunda da uygunsuzlukları giderilmeyen işletmelere yasalar çerçevesinde, idari para cezasından, kapatılmaya kadar çeşitli cezai işlemler uygulanıyor.

Denetimlerden Vatandaş Memnun
Şikâyetlere istinaden yapılan denetimlerden vatandaşların memnuniyet duyduğunu belirten ekipler, bu durumun esnaflar üzerinde de olumlu etki yarattığını belirttiler. İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,  “Gün içerisinde uygunsuz faaliyetleri devam eden iki işletemeye idari para cezası uyguladığımız denetim çalışmalarımız tüm iş kollarında aralıksız bir şekilde devam edecektir.” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum