Van'da Hastaların İmdadına Ambulans Helikopter Yetişti

Kar nedeniyle 96 köy yolunun kapalı olduğu Van’da, acil hastalara 112 ambulans helikopterler ulaştı.

Van'da Hastaların İmdadına Ambulans Helikopter Yetişti
20 Şubat 2020 - 01:01

Etkili olan Kar yağışı nedeniyle 96 köy yolunun kapalı olduğu Van'da, acil hastalara 112 ambulans helikopter, Polis ve Türk Silahlı Küvetlerine bağlı Skorsky Helikopterle alınarak Van'a getirilen hastalar tedavi altına alınmakta.

Van 'da etkili olan kar yağışı nedeniyle 96 kapalı köy yolunun açılması için çalışmalar devam ederken, acil hastalara ulaşmak için her türlü imkan kullanılıyor. Kara yolundan ulaşımın sağlandığı köylere paletli ambulanslarla ve UMKE Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri yönlendirilmekte. Sağlık hizmeti veren 112 Acil Komuta Merkezi, ulaşımın sağlanamadığı bölgelere ise ambulans helikopterlerle gidiyor.

İpekyolu ilçesine bağlı Yatıksırt köyü de yaşayan 34 yaşındaki Taner Özkan, yüz felci geçirdi. Bunun üzerine Özkan'ın yakınları, Van 112 Acil Komuta Merkezi'ni arayarak, yardım istedi. Özel İdare ve Karayollarıyla görüşülerek Ambulansların kar nedeniyle çıkamayacağını yolu kapalı olduğu çalışmaların devam ettiği bildirildi, mezraya gidemeyeceğinin tespit edilmesinin hemen ardından Van'da bulunan ve bölgeye hizmet veren 112 Acil Yardım Helikopteri havalandı. Mezraya inen helikopter, hastayı alarak  Van Ferit Melen Hava Limanında Hazırda bekleyen ambulansla hasta SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak, tedavi altına alındı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum