Van'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıldönümü Van'da Valilik bahçesindeki Atatürk anıtı önü ve Beşyol Meydanında düzenlenen programla kutlandı.

Van'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı
30 Ağustos 2019 - 21:56

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan program, ardından Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş'ın çelenk sunumuyla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra Vali Bilmez ve Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı İlbaş, Valilik makamında tebligatları kabul etti. Beşyol Meydanı'nında devam eden programda törene katılan vatandaşların ve güvenlik güçlerinin bayramını kutladı.

Kutlama programı günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmanın Üsteğmen Doğukan Kaya tarafından yapılması ve şiir okunmasıyla sürdü. Program halkoyunları ekibinin gösterisi ve tören birliklerinin geçişiyle son buldu.

Törene, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Mehmet Emin Bilmez, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Van Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Emniyet Müdürü M. Suat Ekici, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, kurum amirleri, siyasi parti, askeri ve mülki erkan, şehit ve gazi yakınları, gaziler, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum