Van Büyükşehir Belediyespor’da Yeni Dönem

Van Büyükşehir Belediyespor'da Yeni Dönem

Van Büyükşehir Belediyespor'da yapılan olağanüstü genel kurul ile yeni yönetim belirlendi. 

Editor: Van Haber
08 Ocak 2018 - 12:01

Van Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Genel Sekreter Yardımcıları Fazıl Tamer ve Mehmet Yaşar, VASKİ Başkanı Ali Tekataş, Van ASKF Başkanı Ramazan Kıvanç, Van Demirciler Tamirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Karael, Van Büyükşehir Belediyespor eski kulüp başkanı Abdullah Çalım, delegeler, kongre üyeleri ve çok sayıda taraftarlar katıldı.

BAŞKAN ÇALIM MASAL OKUDU!
Divan Başkanlığını İl Hakem Kurulu Başkanı Sacit Solmaz'ın yaptığı kongre yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunduktan sonra kürsüye Van Büyükşehir Belediyespor'un eski başkanı Abdullah Çalım çıktı. Çalım yaptığı konuşmada göreve geldikleri günden bu güne kadar neler yaptıklarını anlattı. Takımın son haftalardaki kötü gidişatına, yönetimin kendi arasındaki uyumsuzluğuna, futbolcu kayıplarına karşın tek kelime etmeyen Çalım resmen masal okudu. Yaptıkları 2 adet ek futbolcu odası, 1 masör odası, 1 jeneratör odası ve tesislerin yenilenen tel örgülerinden bol bol bahseden Çalım, yaptıkları hatalardan ve istifa nedenlerinden hiç bahsetmedi.

KULÜP GIRTLAĞA KADAR BORÇLU!
Van Büyükşehir Belediyespor'un eski başkanı Abdullah Çalım’ın konuşması sonrası kulübün mali durum çizelgesi okundu. Yönetim kurulu çalışma raporu, denetim kurulu raporu, bilanço gelir-gider hesaplarının okunmasının ardından kulübün toplam borcun 4 milyon TL olduğu belirtildikten sonra delegeler oy birliği ile bütçeyi kabul etti.

VANSPOR’DA YENİ DÖNEM
Tek liste halinde gidilen seçimde Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yeni yönetimi belirlendi. Daha sonra yeni yönetim adına delegelere hitaben konuşma yapan Servet Yenitürk, yaklaşık 11 kişilik bir yönetim ile Van Büyükşehir Belediyespor'a talip oldukları ifade ederek, “Bu saatten sonra elimizi taşın altına koymalıyız. El birliği ile Van Büyükşehir Belediyespor'u hak ettiği yere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Bu günden sonra şeffaf ve objektif profesyonel bir yapı ile çalışacağız” dedi.

YÖNETİM AĞIRLIKLI İŞ ADAMARINDAN OLUŞTU
Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yeni yönetiminde şu isimler yer alıyor; Servet Yenitürk, Aslan Bayram, Bedrettin Gökçenay, Necmettin Çok, Abdulkahar Eraslan, Bilal Emre Yörük, Mehmet Biçer, Senar Kaplan, Murat Beyaz, Osman Sevinç ve Nizamettin Ağar.

AYNI GÜN DEVİR YAPILDI
Kongre sonrası yeni yönetim Şahabettin Özarslaner tesislerine giderek tesisleri gezip Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın’ın da olduğu tesislerde görevi devraldılar.

Göreve getirilen yeni yönetim hafta içinde gerçekleştirilecek toplantıda kulüp başkanını seçip görev dağılımı yapılacak. (WanHaber.com - ÖZEL)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı