Van Büyükşehir Belediyesi’nden Personel Alımı Açıklaması

Van Büyükşehir Belediyesi'nden Personel Alımı Açıklaması

Van Büyükşehir Belediyesi, yeni bir personel alım ihalesi ile ilgili açıklama yayınladı. Kaynak: Van Büyükşehir Belediyesi son noktayı koydu

Editor: Van Haber
03 Mart 2017 - 11:58

Van Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarında yer alan personel alım ihalesinin yapılacağı bilgisinin kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği gerekçesiyle konuya ilişkin açıklama yapma zorunluluğunun hasıl olduğu kaydedildi. Yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi'nin yeni bir personel alım ihalesinin olmadığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi; "Van Büyükşehir Belediyesi’nin 24 Mart 2017 tarihinde yeni bir personel alım ihalesi yapılacağına dair çıkan haberlerle ilgili yanlışlığın düzeltilmesi adına bu açıklama yapılmıştır. İlimizde bazı basın yayın kuruluşlarında Van Büyükşehir Belediyesi’nde yeni bir personel alımı yapılacağına dair haberler yapılmıştır. Yapılan bu haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini üzülerek görmekteyiz. Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın İbrahim Taşyapan’ın göreve gelmesinden sonra Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan otobüs şoförlerinin ihalesi hizmette aksamaya neden olmayacak şekilde 4 aylık uzatılmıştır. Uzatılan sürecin tamamlanmasıyla beraber Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı 25.02.2017 tarihinde, Ulaşım Daire Başkanlığı'nın talebi üzerine ihalenin 2 yıllık olmak üzere yenilenmesi için ihale kanunu çerçevesinde ilana çıkmıştır. İlana çıkılmasından sonra ilimizdeki bazı basın yayın organlarında Büyükşehir Belediyesinin yeni personeller alacağına dair haberlere yer verilmiştir. Yukarıda da belirtildiği üzere belediyemizde yeni bir personel alımı ihalesinin olmadığını ve hâlihazırda devam eden hizmetin yenileneceği kamuoyuna saygıyla duyurulur." ( Prestij Haber )

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'