Van Büyükşehir Belediyesi kışa hazır

Van Büyükşehir Belediyesi kışa hazır

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki 126 iş makinesiyle yaklaşık 7 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele edecek. 

Editor: Van Haber
31 Ekim 2017 - 16:01

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki 126 iş makinesiyle yaklaşık 7 bin kilometrelik yol ağında karla mücadele edecek. İçişleri Bakanlığının Kanun Hükmünde Kararnamesi (KHK) ile kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında hizmet verecek olan iş makinelerinin tamir ve bakımlarını kendi atölyelerinde yaparak kışa hazırlandı. Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığına bağlı 60 personelin görev yaptığı 14 atölyede hummalı bir çalışma gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında çetin geçen kış aylarında karla mücadele edecek olan 126 iş makinesi tek tek elden geçirilerek bakım ve onarımları büyük bir titizlikle yapıldı.

“Karla mücadeleye hazırız”
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanı Selim Elhansu, kış hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Van’da kış şartlarının ağır geçtiğini ifade eden Elhansu, “İlimiz kış mevsiminin çetin geçtiği ve uzun sürdüğü bir coğrafyada olması nedeniyle bizler de kış hazırlıklarımızı erken başlattık. Antifiriz, kışlık lastik ve zincir noktasında tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Eksikliklerimizi giderdik. Karla mücadeleye hazır bir şekilde bekliyoruz. Şu an görmüş olduğunuz araçlarımızı da en uzak ilçelerimizden başlayarak, tamir bakım ve onarımlarını yapmaktayız. Malum bizim tüm araçlarımız hizmet aracı olduğundan yaz-kış fark etmeksizin çalışmaktadır. Kış aylarında bu araçlarımızın tamamına yakınını karla mücadelede kırsal alanda çalıştıracağız” dedi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak