Van Büyükşehir Belediyesi deprem standı kurdu

Van Büyükşehir Belediyesi deprem standı kurdu

Van Büyükşehir Belediyesi, 2011’de yaşanan depremin 6. yıldönümü dolayısıyla valilik bahçesinde bilgilendirme standı kurdu. 

Editor: Van Haber
19 Ekim 2017 - 14:05

Van Büyükşehir Belediyesi, 2011’de yaşanan depremin 6. yıldönümü dolayısıyla valilik bahçesinde bilgilendirme standı kurdu. 23 Ekim 2011’deki Van depreminin üzerinden 6 yıl geçti. Büyükşehir Belediyesi, kentlinin her an için deprem gerçeğiyle yüz yüze olduğu bilinciyle birçok farkındalık ve bilgilendirme etkinliği düzenliyor. Bu kasamda Büyükşehir Belediyesi ve Van İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünün ortak çalışmasıyla valilik bahçesinde deprem farkındalık standı kuruldu. Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığının organizasyonunda büyükşehir ve AFAD personeli vatandaşlara deprem anında, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.
Ayrıca ziyaretçilere farklı yaş grupları için hazırlanmış eğitici broşürler dağıtıldı. Deprem standını eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte ziyaret eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Zorluoğlu, daha sonra aynı alanda bulunan deprem fotoğrafları sergisini gezdi.Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stant, valilik bahçesinde 2 gün boyunca ziyaretçilere açık kalacak.

Büyükşehir, her yerde vatandaşlara deprem tedbirlerini anlatacak
Büyükşehir Belediyesi, deprem farkındalık haftasında vatandaşlara her yerde deprem gerçeğini anlatacak.Yine Van Büyükşehir Belediyesinin öncülüğünde 23-24 Ekim’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, AFAD, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün de katılımıyla ‘1. Van Deprem Çalıştayı’ düzenlenecek. Ayrıca etkinlikler kapsamında 20-29 Ekim tarihleri arasında Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Kitap Fuarı’nda stant kurularak vatandaşlara eğitici kitap ve broşürler dağıtılacak. Kent genelinde bulunan okullarda da öğretmen ve öğrencilere yönelik deprem farkındalığı ile ilgili çeşitli eğitimler verilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi