Van Ak Parti İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi, AK Parti Van teşkilatları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Van Ak Parti İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor
06 Mart 2019 - 22:57

VAN AK PARTİ'DEN ÖZALP İLÇESİNE SEÇİM ÖNCESİ ZİYARET

31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesi, AK Parti Van teşkilatları seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

AK Parti MKYK Üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri GÜLAÇAR öncülüğünde sabahın erken saatlerinde Özalp’ta başlayan yoğun ziyaretler gece geç saatlerde Tuşba’da tamamlandı. Özalp Belediye Başkan Adayı Şems Mahfuz Halid Kadirhanoğulları ve Özalp İlçe Teşkilatı ile birçok köyü ziyaret eden GÜLAÇAR, ziyaretleri esnasında Türkiye gündemine ve 31 Mart seçimlerine yönelik açıklamalarda bulundu.

''KAPI KAPI DOLAŞIP HASBİHAL EDİYORUZ''

“Bugün Van’ımızın en büyük ikinci ilçesi olan Özalp’tayız. Özalp İlçe merkezinin yanı sıra, Sağmalı, Dorutay ve Boğazkesen köyü ile beraber birçok köyü ziyaret edip yüzlerce insanımızla bir araya geldik. Ziyaret ettiğimiz yerlerde Özalp’ın kanaat önderleri ve muhtarları ile istişarelerde bulunurken kapı kapı dolaşıp insanımızla hasbihal etmeye gayret gösterdik. İran’a sınırı bulunan bu ilçemizin çok yüksek bir ticaret potansiyeli var. Lojistik anlamda bir hareket merkezi konuma gelebilecek bu güzel ilçemizde AK Belediyeciliğin kazanması hayati önem arz ediyor. Çünkü ancak AK Belediyecilik eliyle istikrar ve güven sağlanabilir. Yakın zamanda İran Büyükelçisi ve önceki zamanlarda da İran Parlamento Üyeleri ile bu konu da ciddi çalışmalar yapıyoruz. Türkiye-İran Parlamentolar arası dostluk grubu başkanı olarak yaptığımız her görüşme özelde sınır olan ilçelerimize genelde ise şehrimize ve ülkemize yönelik ekonomik iş birliği noktasında değerli adımlar atıyoruz.Güney,Kuzey ve Batı sınırlarımızda var olan AK Belediyeciliğin komşuları ile ticari ilişkilerine Özalp’ın kadim halkı bu ihtiyacın farkında.Özalp’ta yapılan çalışmalar sonrası bu güzel ilçemiz AK Belediyecilik ile tanışacak.”

''AK PARTİ'YE DAHA GÜÇLÜ BİR DESTEK GÖRDÜM''

Özalp halkının yerel seçimlerde  kendi ilçelerinde ve büyükşehirde  tercihlerini AK Parti’den yana kullanacağını ifade eden Gülaçar, “Van’ımızın en büyük ikinci ilçesi olan Özalp’ımızda önceki yıllara nazaran AK Partiye daha güçlü bir destek gördüm. Buluştuğumuz her hemşehrimizden ilçede Mahfuz Halid kardeşimize büyükşehirde ise Necdet TAKVA kardeşimize destek vermeleri hususunda söz aldık.” açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ının bugün yaptığı taahhütname şeklinde ki açıklamaları ile alakalı da konuşan Gülaçar;

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın
Her birinin kendi hikayesi olan şehirlerimizin siluetini bozan, estetik değeri olmayan, kültür varlığımıza katkıda bulunmayan projelere kesinlikle izin vermeyeceğini, kentsel dönüşüm projelerini, şehirlerimizi hem deprem riskinden hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük olarak geliştirileceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Bizler çarpık yapılaşmanın bedelini; çok değil 8 yıl önce Erciş ve Van Merkez’de ağır ödedik. Devlet Başkanımızın bu açıklamaları tüm belediye başkan adaylarımızın vizyonudur.” 

Kırsal ziyaretlerinin ardından ilçe merkezinde esnaf ve sivil toplum kuruluşları ve temsilcileri ile bir araya gelen Gülaçar, Tuşba ilçesinde Seyrantepe Mahallesi Kalecik TOKİ’de oturan vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Gülaçar Kalecik’te bulunan öğretmen lojmalarında öğretmenler ile yaptığı toplantı gerçekleştirdiği konuşmada şunları ifade etti;

“16-17 yıldır iktidarda olan ve her türlü riski üstlenerek projeler üreten, popülist politikalar uygulamayan, ülkemizin kalkınması, insanımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi için ürettiği projeler ile Türkiye’ye çağ atlatan, küresel bir aktör haline getiren AK Parti, yerel yönetimlerde de belediyecilik markası oluşturmuş bir partidir. Kara yolundan, hava yoluna, hızlı trenden, hastanelere ve üniversitelere kadar, insanımızın bir birine, bilime ve sağlığa ulaşımını kolaylaştırmış ve desteklemiş olan AK Parti, her ilde bir üniversite, havayolunu halkın yolu yaparak insana hizmeti merkeze aldı. Son olarak da Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan doktor atamalarında aslan payını Van aldı. Bu da Van’ı ve insanımızı ne kadar önemsediğimizi göstermesi açısından önemlidir” diyerek yoğun programını tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum