Van Ak Parti’den Erciş Ve Muradiye İlçelerine Çıkarma

Van Ak Parti'den Erciş Ve Muradiye İlçelerine Çıkarma

AK Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesinde Muradiye ve Erciş ilçelerine ziyaretlerde bulundu.

Editor: Van Haber
27 Ocak 2019 - 20:17

AK Parti Erciş İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen programa AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AK Parti Van İl Başkanı Kahyan Türkmenoğlu, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, AK Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Abdulmenaf Turan, AK Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, aday adayları ile 2 bin kişiye yakın partili katıldı.AK Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva ile Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nun selamlama konuşmalarının ardından kürsüye gelen AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Erciş’in geçmişte çok acılar çektiğini belirterek, deprem felaketi ve ardından Kobani olaylarını anımsattı.

Depremde AK Parti hükümetinin Ercişlinin yanında yer alarak, tüm sıkıntılarını kısa süre içinde giderip ilçenin önünü açtığını ifade eden Arvas, HDP’ye yüklendi. Geçmişte birilerinin kandan beslendiğini de anlatan Arvas, ‘’Siyaset adı altında vatandaştan, esnaftan haraçlar toplanıyordu. Ölüm siyaseti güdüyorlardı. İşte Erciş halkı geçmişte bunların tümünü yaşadı. Acaba şimdi ne yüzle bu halktan oy istemeye gelecekler. Hiç bunu sorguladılar mı?. Bizim insanların yanında Allah'a şükür yüzümüz var. Kalbimiz ak, her zaman AK Parti olarak halkımızın yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Biz hakikati söyleyerek vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Eğer Erciş bir daha çizgisini değiştirirse inanın bir daha toparlanamaz. Projesi kan, korku, yakma, yıkma, gözyaşı olan bir parti hangi yüzle sizin karşınıza çıkıp oy isteyecek” dedi. AK Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Abdulmenaf Turan kalabalığın ‘Erciş’i seninle kazanacağız’ sloganları eşliğinde konuşmasına başladı. Prof. Dr. Turan, Erciş’i insanların birbirleriyle kucaklaştığı, yepyeni bir anlayışla yönetmeye talip olduğunu belirterek, “Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. Ben içinizden biriyim. Görüşlü köyündenim. Hiçbir zaman Erciş’i unutmadım. Erciş benim kalbimden hiçbir zaman silinmedi. Deprem döneminde Erciş’e görevliydim. Erciş’in Ercişlinin ne acılar çektiğini yakinen biliyorum.

Halen depremin etkileri tam olarak ilçeden silinmiş değil. Biz depremin tüm etkilerini iki yıl içerisinde bu ilçeden kaldıracağız. Sizlere sözüm olsun. En büyük sorunumuz imar ve kentsel dönüşüm sorunudur. En kısa sürede kentsel ve imar sorununa el atarak adaletli bir şekilde bu problemi çözeceğiz. Şehir merkezinin içme suyu sorunu çözüldü, çözülecek. Bizim ilçe olarak istihdama çok daha ihtiyacımız var. Belediye ve kamu kurumları sizlerin ihtiyaçlarını tamamıyla karşılayamaz. Bu yüzden Erciş’i bir üretim merkezi yapacağız ki, insanlar İŞKUR’un kapısında bin, iki bin liralık iş alacağım diye beklemesinler. Altındere Harasında, Organize Sanayi Bölgemizde yapacağımız AVM’lerle, girişimcilik projelerimiz ile sizleri Erciş’in kaderine ortak edeceğiz ve sizlerle birlikte üreteceğiz. Ben tek başıma Erciş’i yönetmeye talip değilim. Sizlerle birlikte yönetmeye talibim. Bu da, benim yolum" dedi. 

Hiç kimseyi dışlamayacaklarını ifade eden Turan, "Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Erciş’in sorunlarını biliyorum. Bunlar bizlerin sorunları. Annem, babam, ailem, kardeşlerim, akrabalarım burada yaşıyor. Her gün onların da sizler gibi ne tür sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını çok iyi biliyorum. En büyük sorun gençlerimizin sorunlarıdır. Biz gençlerinin sorunlarını çözmek zorundayız. Bu da bizim boynumuzun borcudur. Ben gençlere eğitim veren birisi olarak mezun ettiğim gençlerini işsiz kalmasını istemiyorum. Bunun için elimizden ne gelirse her türlü imkanı seferber edeceğimize inanmanızı istiyorum. Biz Erciş’i adaletle, sevgiyle yöneteceğiz. Çünkü Erciş, Ercişli Emrah’ın diyarıdır. Ercişli Emrah Selvi’ye burada aşık olmuştu. Biz de bu şehre sevdalıyız. Sevdamız, davamız Erciş’tir. Davamız memleket davasıdır. Ayrımız, gayrımız yoktur. Bir olacağız. Birlikte olacağız, birlikte üreteceğiz. İnşallah merkezi hükümetimizin desteğiyle beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımıza Erciş’i armağan edeceğiz. Ondan sonra da, Erciş’in anahtarını kendilerine teslim ederek diyeceğiz ki ‘’Buyurun Sayın Cumhurbaşkanım, Erciş sizindir ve sizi bekliyoruz’’ Bu samimi karşılamanız için sizlere müteşekkirim. Sizlere her zaman layık olacağım. Buradan bunun sözünü veriyorum’’ şeklinde konuştu. 

Konuşmaların ardından, protokol üyeleri AK Parti Erciş Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Abdulmenaf Turan birlikte esnafı gezerek vatandaşlara gül dağıttı.

AK PARTİ'DEN MURADİYE ÇIKARMASI

AK Parti Muradiye İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen aday tanıtım programda konuşan AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, “Artık yerel seçimler yasası çıktı. Biliyorsunuz bizim hükümetimiz çıkarttı bunu.

Kaynak, para her şey büyükşehrin elinde. Şehri büyükşehir ilan edecek. İstihdam da onun elinde, yatırım da onun elinde. Kaynakta onun elinde hizmette onun elinde. Büyükşehir belediye başkanlığımızın bütçesi nereden bakarsanız bir katrilyondur. Çok büyük bir bütçe var, bu bütçeyi sağlam ellere teslim etmek zorundayız. Daha önceki bütçeler tam 9 yıldır bu belediye bütçesi gayri resmi yerlere havale edildi. Bizler, sizler vergi verdik ama bu paralar asla hizmete dönüşmedi. Bu paralar başkalarının kucağına gitti. Bu paralar Kandil’e gitti arkadaşlar. Bu paralar farklı amaçlar doğrultusunda kullanıldı.İşte bu parayı bizim sahip çıkmamız lazım. Bu paraların bu şekilde gitmesine devlette müsaade etmedi ki kayyumlar atandı. Bu paraların sahibi sizsiniz. Bu para fakirin, fukaranın, yetimin gurabanın parasını heba edenlerin burunlarından gelecek arkadaşlar ve biz bunlara müsaade etmeyeceğiz. Onun için Büyükşehir Belediyesi bizim için önemlidir. Onun için Muradiye’nin ana arterlerine köy yollarına içme sularına bütün yatırım hizmetlerini getirecek olan Büyükşehir belediyesidir. Büyükşehir belediyesini alacağız arkadaşlar.

Tabi ki büyükşehir belediyesini alabilmek için ilçeleri de kazanacağız, İlçeler kazanılmadığı zaman büyükşehir de kazanılmıyor. Bu nedenle başlattığımız aday tanıtım programımızda bugün Muradiye’deyiz. Muradiye Belediye Başkan adayımız Kemal Polat’a desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Daha sonra kürsüye çıkan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas ise "Biz Muradiye’nin sahipleriyiz, bu memleketin sahipleriyiz” diye konuştu.

Daha sonraki sözlerine Kürtçe olarak devam eden Arvas, "Biz şimdiye kadar kimsenin mitingini sabote etmedik, hiçbir partini mitinginde hiç kimseye hakaret etmedik. İşte aramızdaki fark budur. Biz hizmet diyoruz onlar hakaret diyorlar, biz selam veriyoruz onlar küfürler savuruyorlar, biz elimizi uzatıyoruz onlar yumruklarını kaldırıyorlar. Biz diyoruz camlarımız kırılmasın onlar camları kırıyorlar. Biz diyoruz gençlerimiz ölmesin onlar gençleri öldürtüyorlar. Şehirlerimiz yanmasın diyoruz onlar şehirleri yakıyorlar. İnsanlarımızın değerlerine saygı duyuyoruz. 18 yaşındaki bir genç değerlerimize küfür ediyor işte aramızda bu fark vardır” şeklinde konuştu. 

“Allah’tan kokmayandan korkun” 

"HDP Eş Başkanı Temelli, Kürtlere puşt diyorsa o Kürtlerin temsilcisi olamaz” diyen Arvas, “İstanbul’da 12 tane HDP Milletvekili var. Sadece Pervin Buldan Kürt’tür. İstanbul’da 6 milyon Kürt oyları var sadece bir milletvekili var oda Yüksekovalı Pervin Buldan'dır. 67 milletvekili olan HDP’nin 40 tanesi Türk’tür 20 den fazlası alevidir, diğer Kürt olan milletvekillerininse hiçbir etkileri yoktur. Biz hakikati söyleyerek vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. İki yıldır kayyum belediyeler vatandaşa hizmet ediyorlar, milletimizin korkusu yoktur artık. Çünkü bir söz vardır 'Ondan Korkun ki, o Allah'tan korkmuyorsa.' Küfür kıyamete kadar devam eder ancak zulüm kıyamete kadar devam etmez. Mutlaka zulmün sonu gelecektir. İki yıl önce esnaf korkuyordu, şimdi herkesin yüzü gülüyor. Artık ilimizde ve ilçelerimizde huzur var. İki yıl önce esnafları gezerken acaba nereden birileri bize kurşun sıkacak korkusu vardı. İki yıl önce korkudan kimse belediyelerden çöpüm neden alınmıyor, suyum neden akmıyor, yolum neden yapılmıyor diye hizmet isteyemiyordu. Şimdi hizmet var he vatandaş Belediye’ye gidip hizmet isteyebiliyor her şey vatandaş için memleket için vardır ve var olacak” ifadelerini kullandı. Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necdet Takva da kısa bir konuşma yaparak, "İlçeleri kazanalım ki büyükşehri de alabilelim. Onun için adaylara sahip çıkalım ve destek olalım" diye konuştu. 

Son olarak kürsüye çıkan AK Parti Muradiye Belediye Başkan adayı Kemal Polat ise katılımcılara teşekkür konuşması yaptı. 

Daha sonra esnaf ziyareti yapıldı. Bu arada Kayhan Türkmenoğlu, Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Nafiz Ağaoğlu’nu ziyaret edip çay içerek Ağaoğlu ile sohbet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı