Van Ak Parti’de Osman Nuri Gülaçar Bombası

Van Ak Parti'de Osman Nuri Gülaçar Bombası

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimler için siyasi partilerin van adayları belirlendi.

Editor: Van Haber
22 Mayıs 2018 - 05:32

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken seçimler için siyasi partilerin Van adayları belirlendi.Van Ak Parti listesinde ise sürpriz isimler yer alıyor.Birinci sıra adayı olan Osman Nuri Gülaçar bunlardan en dikkat çeken isimlerden biri.Osman Nuri Gülaçar 2014 Yerel Seçimlerde Ak Parti'nin Van adayı idi.

GÜLAÇAR 2014 YILINDA YAPILAN YEREL SEÇİMLERDE 185709 OY ALMIŞTI

Van Ak Parti'nin birinci sıra adayı olan Osman Nuri Gülaçar 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde toplamda 185709 oy almıştı.Yüzde 42 oy alan Gülaçar tüm baskılara rağmen o dönem çok ciddi bir oy potansiyeli yakalamıştı.

OSMAN NURİ GÜLAÇAR KİMDİR?

1965 yılında Van’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini aynı ilde bitirdi. İmam-hatip lisesinden mezuniyetinin ardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu. Yabancı dil olarak Arapça bilmektedir. Bölge’de Kanaat Önderi olarak tanınan Osman Nuri Gülaçar, 28 yıl imam-hatip olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösterdi. Ensar Vakfı Van Şube Başkanlığı görevinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Van Büyükşeir Belediye Başkan adayı olan Gülaçar, evli ve 3 çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek