Van’a Stad Yapılacakmı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Van'a Stad Yapılacakmı? Bakan Kasapoğlu Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Van'da vatandaşların en önemli talebinin stat olduğunu belirterek, Türkiye'deki en örnek, tesisleriyle, kütüphanesiyle modern bir stadı kente kazandıracaklarını söyledi.

Editor: Van Haber
14 Mart 2019 - 22:12

Geceyi Van’da geçiren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, programı kapsamında sabah saatlerinde İpekyolu Belediyesinin açtığı "Engelsiz Kafe"de protokol üyeleri ve çalışanlarla kahvaltı yaptı.

Ardından Kazım Karabekir Caddesi ile Büyük Rus Pazarı'ndaki esnafı ziyaret eden Kasapoğlu, İpekyolu Belediyesinin "Sokak Sağlıklaştırma" projesi kapsamında yenilenen Büyük Rus Pazarı Sokağı'nın açılışını gerçekleştirdi. 

Burada konuşan Bakan Kasapoğlu, Van'dan mutlu ayrılacaklarını söyledi. Kentte gördükleri değişim ve dönüşümün kendilerinde ayrı bir heyecan oluşturduğunu ifade eden Kasapoğlu, açılışı gerçekleştirilen sokağın eski durumunu herkesin bildiğini kaydetti.

Kasapoğlu, "Sokağın bu şekilde düzenlenmesi, modernize edilmesi, ekonomiye, turizme kazandırılması çok önemli. Buraları, bu şekilde yönetmesi gerekirken sizlerden aldığı yetkiyi, başka şekilde kullananlarla hizmetkar belediyecilik anlayışını bu çarşı ortaya koyuyor. Bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederim. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımız önderliğinde hizmetkar belediyecilik anlayışına, tevazuyla hizmet etme anlayışına sahibiz. Bunu iki yıldır kayyum başkanlarımızla tecrübe ediyorsunuz. Başkan adaylarımızla dünden bu yana görüşüyoruz, çok güzel projelerin en kısa sürede Van halkıyla buluşmasını temenni ediyorum. Bunun için 31 Mart'ta sizlerin oylarıyla bu miladı başlatmanız gerekiyor. Van'ın sesini Ankara'dan 31 Mart'ta hep birlikte işiteceğiz” dedi. 

Van'da vatandaşların en önemli talebinin stat olduğunu da ifade eden Bakan Kasapoğlu, Türkiye'deki en örnek, en yaşayan, tesisleriyle, kütüphanesiyle modern bir stadı kente kazandıracaklarını kaydetti. Sadece stat değil, butik anlamda da açacakları gençlik merkezi, semt sahaları ve havuzlarla tüm kesimleri sporla buluşturacaklarını dile getiren Bakan Kasapoğlu, Van'ı sporun merkezi haline getireceklerini ve Türkiye'yi uluslararası alanda temsil eden şampiyonlar yetiştireceklerini belirtti. 

Bakan Kasapoğlu, açılış programının ardından Van Devlet Tiyatrosu salonunda "Gençlerle Demokrasi Buluşması" etkinliğine katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili açıklama
Milletvekili Gülaçar’dan Van Uçak Seferleri ile ilgili...
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı
Türk ve İran heyetleri arasında alt güvenlik toplantısı