Vali Zorluoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Vali Zorluoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
28 Ekim 2017 - 15:50

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Zorluoğlu, yayınladığı mesajda, “Köklerini; aziz milletimizin inancı, ezeli kahramanlığı, inşallah ebediyete kadar diri kalacak birlik ve beraberliğinin yanında, bitmeyen azim ve fedakarlığının oluşturduğu asırlık çınar, Türkiye Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. ‘Tarih sahnesinden silindi' denilen bir imparatorluğun küllerinden, milletine güvenini asla yitirmeden yedi düvele kafa tutan genç bir kumandan ve arkadaşlarının önderliğinde kurulan cumhuriyetimiz, her türlü badireye rağmen, çok şükür hedef ve çizgisinden şaşmadan, yoluna devam etmektedir.

Bugün, Gazi Mustafa Kemal'in veciz ifadesiyle 'muasır medeniyetler seviyesi'ne yaptığımız yolculuk, 80 milyona yaklaşan ve çoğunluğunu gençlerimizin oluşturduğu milletin tüm fertlerinin katkılarıyla, el ve güç birliğiyle, inanıyorum ki kalkınma ivmesini artıracak ve çok da uzak olmayan tarihte umulan şekilde hedefine varacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın koyduğu 2023 hedefleri başta olmak üzere milletimize yeni kapılar açan büyük zaferlere atıf yapılan 2044 ve 2071 hedeflerini de inşallah bizden sonraki nesiller tam anlamıyla vücuda getirecek, böylelikle hiçbir güce boyun eğmeyen lider bir devlet ve kadim bir medeniyeti de insanlığa armağan edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; büyüklerimizin gösterdiği hedeflere ulaşabilmemiz için bu toprakları savunurken can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla yad ediyor, aziz milletimizin ve bayram coşkusuna ortak olacaklarına inandığım kıymetli Vanlıların, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum