Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Vali Taşyapan’dan esnaf ziyareti

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, Van Küçük Sanayi Sitesi ile Hurdacılar Sanayisinde faaliyet gösteren esnafı ziyaret etti.

Editor: Van Haber
05 Mart 2017 - 15:11

Küçük Sanayi Sitesinde oto kaporta ve yedek parça dükkânlarını gezen Vali Taşyapan, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyerek, çalışanlarla bir süre sohbet etti. Daha sonra Hurdacılar Sanayisine geçen Vali Taşyapan, kooperatif başkanından yapılan çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Burada kendisine iletilen talepleri dinleyen Vali Taşyapan, bir geri dönüşüm firmasında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Vali Taşyapan, firma sahibinden kullanım dışı bırakılan ve hurdacılar aracılığıyla toplanarak geri dönüşüm merkezlerine getirilen plastik şişe, karton gibi dönüştürülebilir malzemelerin hangi süreçlerden geçerek tekrar imalat sürecine dâhil edildiği hakkında bilgiler aldı.
Vali İbrahim Taşyapan, ticari faaliyet yanında çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önem arz eden geri dönüşüm alanındaki hizmetlerinden dolayı firma yetkililerini tebrik ederek işlerinde kolaylık diledi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Oğluna Uyuşturucu Taşıtan Baba Tutuklandı
Van'da Oğluna Uyuşturucu Taşıtan Baba Tutuklandı
Van'da Kitapların Arasına Zulalanmış Eroin Bulundu
Van'da Kitapların Arasına Zulalanmış Eroin Bulundu