Vali Bilmez'den 2020 Değerlendirmesi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Bilmez, 2020 yılının Van'da bir çok felaketi beraberinde getirdiğini belirtti.

Vali Bilmez'den 2020 Değerlendirmesi
31 Aralık 2020 - 13:54

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Sevinçleri ve üzüntüleriyle 2020 yılını geride bırakarak, umut ve beklentilerle yeni bir yıla girmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz." dedi.

2020 yılını değerlendiren Vali Bilmez, "2020 yılı tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile mücadele etmekte olduğumuz bir yıl oldu. Salgından korunmak ve yayılmasını engellemek adına büyük mücadele verdik ve vermeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde en değerli hazinemizin sağlık olduğunu bir kez daha anladık. Devletimizin almış olduğu tedbirlere uyulması ve kurallara riayet edilmesi hepimiz adına büyük önem arz etmektedir. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de salgının yaygınlaşmasını önlemek adına yoğun bir şekilde çalışmalar yürütülmektedir. Ülke ve Millet olarak içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreci birlik ve beraberlik ile atlatacağımıza ve özlediğimiz sağlıklı günlere bir an önce kavuşacağımıza yürekten inanıyorum." şeklinde konuştu. 

Vali Bilmez, "2020 yılı Vanımız adına da birçok felâketi beraberinde getirdi. Deprem, çığ gibi doğal afetler yaşadık. Yitirdiğimiz canları bir kez daha rahmetle anıyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Mesajın son bölümünde şu cümlelere yer verildi: "Bu duygu ve düşüncelerle, çok kıymetli şehit yakınlarımız ve kahraman gazilerimizin, Vanlı hemşehrilerimizin, koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük bir özveri ve fedakârlık içinde çalışan sağlık personelimizin ve güvenlik güçlerimizin, basın mensuplarımız ile aile ve yakınlarının, yeni yılını en samimi duygularımla kutluyor, 2021 yılının ülkemize ve milletimize sağlık, huzur, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ediyorum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum