Vajinismus Kader Değil, Ertelemeyin!

Vajinismus Kader Değil, Ertelemeyin!

Vajinismus Kader Değil, Ertelemeyin!
24 Ekim 2019 - 20:37

Bilinçaltındaki olumsuzluklara bağlı olarak oluşan cinsel ilişki erteleme hastalığına vajinismus adı verilmektedir. Bu hastalık tamamen erteleme hastalığıdır. Bugün, yarın derken aylar belki de yıllar geçebilir. Öncelikle bunun bir hastalık olduğu kabul edilmeli ve tedavisinin de %100 olduğu bilinmelidir. Vajinismusun oluşmasının çok sayıda sebebi olabilmektedir. Küçüklük çağlarından itibaren ülkemizde kız çocuklarının kendini koruma gerekliliği baskısı, kızlık zarı hakkında anlatılan korkunç hikayeler ya da küçükken yaşanmış bir travma vajinismus hastalığını ortaya çıkartmış olabilir. Cinsel ilişkiye girememenin sebebi tabii ki patolojik bir sorun da olabilir. Bu nedenle vajinismus olduğunuzu anlayabilmeniz için öncelikle Vajinismus Belirtileri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.
Vajinismus Belirtileri Nelerdir?
Vajinismus hastalığı olan kişiler ön sevişme sırasında hiçbir sorun yaşamazlar. Üstelik ön sevişme sırasında zevk alırlar. Fakat, cinsel ilişki evresine geldiklerinde istem dışı pelvik kasların kasılması sebebi ile penis bir duvara çarpmış gibi olur ve ilerleyemez. Bunun sonucunda da cinsel ilişki meydana gelmez. Vajinismuz Belirtileri arasında en önemli belirti orada bir duvar hissinin olmasıdır. Pelvik kaslar kişinin kontrolünün dışında kasılmaktadır. Bu nedenle sorunun kaynağı bilinçaltıdır. Vajinismus Belirtileri kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Çünkü vajinismusun kademeleri ve farklı çeşitleri mevcuttur. Acaba vajinismus muyum? Sorusu sizlerin de aklını kurcalıyorsa, aşağıdaki belirtileri gözden geçirmenizi öneriyoruz.

  • Vajinismus Belirtileri denilince ilk akla cinsel ilişkiden korkma ve cinsel birleşmeyi hiç deneyememek gelmektedir. Vajinismus hastası bir kadın cinsel birliktelik anı geldiğinde kasılır ve ilişkiye izin vermez.
  • Ön sevişmede hiçbir sorun yaşanmaz, birleşme anında korku ve panik hissedilir.
  • İlişki sırasında bacaklar açılamaz. Kadın eli, ayağı ile partnerini iter ya da kalçasını kaydırarak kaçar.
  • Aynı zamanda cinsel ilişki dışında da vajinismus hastaları kadınlar vajinalarına dokunamazlar, içerisine tampon ve benzeri bir şey yerleştiremezler.
  • Jinekolojik muayene de vajinismus hastaları için korku veren bir durumdur. Jinekolojik muayene yapması için doktora izin vermezler.
  • Genital bölgelerine ayna ile bakamazlar, genel olarak dokunmaktan öte bakmaktan bile kendilerini çekerler.
  • Partnerin genital bölgeye dokunmasına da izin vermezler. Bazı vajinismuslu kadınlar utandıkları için partnerlerinin yanında çıplak kalmaz istemezler.
  • Vajinismuslu kadınların bir çoğunda cinsel isteksizlik söz konusu değildir. Cinsel birlikteliği isterler. Fakat birleşme anında bu istek yerini korku ve paniğe bırakır.
Vajinismus tedavisi olan bir hastalıktır. Hastalık olması sebebi ile utanılmaması ve bir uzmana başvurulması gerekmektedir. Vajinismus Belirtileri sizlerde de var ise mutlaka bir uzmana başvurunuz.
Kaynak; https://www.esrademiryuzer.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum