Uzaktan Eğitimin 5 Önemli Faydası

Yok gerçekten! İnsanlar yurtdışına gidip ders çalışmak için her şeyi bırakma eğilimindedirler ve eğer öğrenci iseniz, başlangıçta kim olduğunuzu ve ne yapacağınızı anlamaya çalışmak zor değildir.

Uzaktan Eğitimin 5 Önemli Faydası
14 Mayıs 2019 - 10:49

Rahat çalışma ortamı

Yok gerçekten! İnsanlar yurtdışına gidip ders çalışmak için her şeyi bırakma eğilimindedirler ve eğer öğrenci iseniz, başlangıçta kim olduğunuzu ve ne yapacağınızı anlamaya çalışmak zor değildir.

Ancak, zaten evinizde veya başka bir ülkede kendiniz için bir hayat kurduysanız, uzaktan eğitimler kariyerinizi devam ettirebileceğinizden emin olmanın en iyi yoludur.

Ve bu, varsayılan olarak, birçok artı ile birlikte gelir: eğitim için daha az para harcamak, istenilen zamanda çalışmak, derse geç kalmaktan ya da giyecek bir şeylerin olmadığı için endişelenmemek.

Başvuru süreci bin kat daha kolaydır

Kaydolduktan sonra, endişelenmeyi bırakacaksınız.  (vize evrakları, konaklama, çalışma izni, oturma izni ve diğer tüm izinler, kendinizi hasta hissedene kadar kuyruk beklemek gibi dertleriniz olmayacak.)

Çevrimiçi başvur, kabul edil ve işin bitti!

Dürüst olmak gerekirse, bu sizin eğitiminize başlamanın en iyi ve en kolay yolu gibi gelmiyor mu?

Normalde tanımayacağınız insanlarla tanışırsınız

Dünya 7 milyar insandan oluşuyor ve pek çok insanla tanışma şansı çok az. Ancak, çevrimiçi bir eğitim ile, yapacağınız arkadaşlıklar genellikle ömür boyudur.

Bir düşünün: Bu, ortak olarak sahip olacağınız tek şey olabilir ve bu, başlangıçta bir mesafe olsa bile, ümit edebileceğiniz en iyi arkadaşlıkları başlatabilir.

Öyleyse, zihninizi ve kalbinizi açık tutun ve böyle bir fırsatla hangi bağlantıları kurduğunuzu görün.

Sertifikanız varsa nerede çalıştığınızın önemi yok

Evet, cerrahideki kurslar bir laboratuvarda veya pratik uzmanlığa erişebileceğiniz bir yerde alınmalıdır, ancak, birçok meslek söz konusu olduğunda, bir uzaktan eğitimin, işverenlerin gözünde bir sınıf içi eğitimden farkı yoktur.

Genellikle, tek fark her şeyin sanal bir sınıfta gerçekleşmesi ve derslerin kayıtlarını izleyebilmeniz / ödevinizi son teslim tarihinden önce istediğiniz zaman gönderebilmenizdir.

Sınıf içi eğitimlerinin kazandıramayacağı bazı beceriler edinirsiniz

Çalışmak istediğinizde, nasıl çalışılacağı, ne kadar çalışılacağı vb. hususlarda sürekli fikir beyan eden başka meslektaşlarla çevrili olmadan ya da başınızda sürekli bulunan bir öğretmen sebebiyle oluşabilecek stresi yaşamadan dizüstü bilgisayarınızda ne yaptığınızı kontrol etmeye çalışan birilerinin olmadığı bir ortamda çalışmanın sağlayacağı toplam özgürlüğü hayal edin.

Bu kadar özgürlüğe sahip olmak, kendinizi koordine etmek ve kontrol etmek zorunda kalacağınız anlamına gelir, böylece zamanınızı doğru bir şekilde yönetirsiniz bu, gerçek bir olgunluğa adım atma anınız olabilir.

Tam da bu noktada meb akademi - uzem olarak hazırladığımız meb onaylı uzaktan eğitimleri de incelemekte yarar var.

Sitemizdeki diğer eğitim haberlerini okumak için eğitim bölümünü inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum