Uluslar arası Nakliye Sırasında Gerekli Şartlar

Uluslar arası Nakliye Sırasında Gerekli Şartlar
06 Temmuz 2019 - 22:53

Uluslararası Evden eve nakliyat firmalarının çoğalması ile birlikte maalesef günümüz şartlarında verilen işi eksiksiz ve doğru yapan pek bulunmuyor. Bu aynı zamanda hem eşyaların zarar görmesi ve mağdur olunması durumunu oluşturmaktadır. Bu durumda yapılacak ilk iş eşyalarınızı taşıttırmadan önce araştırma yapmalı ve güvenilir firma ile çalışmanız olacaktır. Düşük bütçe ile taşımacılık yapan Uluslararası Evden Eve Nakliye firmaların şikayetleri okunmalı sonrasında karar verilmelidir.

Evrak Listesi Ve Takibi

Dış ülkelere taşınacak eşyalar için istenen bazı evraklar bulunmaktadır. Bunlar sırayla;

  • Pasaport Fotokopisi
  • Kimlik Fotokopisi
  • Noter Onaylı Vekâletname
  • Adres Bilgi Raporu
  • Yerleşim Yeri Belgesi
  • Gidilecek ülkenin İkametgâh adresi
  • Uçak bileti fotokopisi şeklindedir ve eksik olması durumunda eşyaların kişinin eline geçmesinde aksaklık yaşanılmalıdır. Hem mağduriyetlik yaşanmaması hem de hızlı çözüme ulaşılması için dikkat edilmelidir.

Hızlı Teslimat Yapılmalı

Uluslararası evden eve nakliyat gerçekleştirilirken verilen maksimum süre 20 gündür. Bu süre içerisinde her hafta çıkış yapabilen firma seçilmelidir. Örneğin Türkiye’den Almanya’ya evden eve nakliyat yapan bir firmanın işi teslim etme süresi 15 günü geçmemelidir. Uzun görünen bu süre aslında gümrükte bekleme sorunu yüzünden gerçekleşmektedir. Bazı firmalar 50 gün’de teslimat yaparken Sir lojistik bu iş için 20 gün garantisi veriyor.  Fiyatlar götürülecek eşyaların ağırlığına, metreküpüne ve Almanya’ya uzaklığına göre belirlenir. En uygun fiyat zati eşyanın m3’üne göre 100 Euro olarak düşünülebilinir. Almanya uluslar arası nakliyat firmalarının depolama ve dağıtım yapılabilen tek bölgesi olduğu için göz önündedir.

Zati Eşyalarınız Her Zaman Güvende

Zati eşya taşımacılığı yaparken ürünün zarar görmemesi için yapılan paketleme ve kolileşme işlemi kısa sürede tamamlanır ve kamyonlara taşınır. Paketleme ve taşıma işlemi firmaya ait olması durumunda ücretler farklılık gösterebilir. Uluslar arası zati eşya taşımacılığı yapan firmaların çoğu 100 Euro’nun altında çalışmaz. Bu standart fiyattır. Fiyat altında ki firmalar araştırılmalıdır. Her türlü detaylı bilgi ve hizmet için bize www.sirlojistik.com üzerinden ulaşabilir aynı zamanda 7/24 hizmet veren telefonlardan irtibata geçebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum