Tuşba'da Kardeşlik Sofrasına Yoğun İlgi

Tuşba Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü,"nün "15 Temmuz Şehitler Park" havuz başında kurduğu "Kardeşlik Sofrası" binleri ağırladı.

Tuşba'da Kardeşlik Sofrasına Yoğun İlgi
21 Mayıs 2018 - 02:58

ŞEHRİ TUŞBA'DA ŞEHR-İ RAMAZAN KARDEŞLİK SOFRASINA YOĞUN İLGİ


Tuşba Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü,"nün "15 Temmuz Şehitler Park" havuz başında kurduğu "Kardeşlik Sofrası" binleri ağırladı. Zengininden fakirine, yaşlısından gencine, şehit yakınından gazilerimize kadar binlerce kişinin katıldığı "Kardeşlik Sofrasına" Tuşba Belediye Başkanımız Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti Tuşba İlçe Başkanımız Muğdat Günini, Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Van'da görev yapan basın mensupları ve sosyal medya fenomenleri, Tuşba Belediyesi Meclis Üyeleri, Tuşba Belediyesi birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Top atışı ve okunan ezan ile yaklaşık 2000 kişi aynı anda iftarını açtı. İftarın açılmasının ardından çocuklara Hacıvat-Karagöz ve yüz boyama oyunu ile geleneksel ramazan coşkusu yaşatıldı.

Çok güzel bir katılımla geleneksel Ramazan coşkusunu yaşadıklarını belirten Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe sözlerine şöyle devam etti, "Bu akşam Şehr-i Tuşba da Şehr-i  Ramazan kardeşlik soframızda vatandaşlarımızla orucumuzu açtık.  15 Temmuz Şehitler Parkımızda havuz başında kurulan bu güzel soframızda geleneksel ramazan coşkusunu nostaljik etkinliklerle yaşatmaya çalışıyoruz. Top atılması ve ezanı şerifle orucumuzu açtıktan sonra Hacivat-Karagöz, yüz boyama ve palyaço etkinlikleri ile halkımız bu güzel parkımızda zaman geçiriyor. Bu güzel sofranın kurulmasında emeği geçen Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. Evlerinden kalkıp kardeşlik soframıza katılan ve ramazanın ruhunun kardeşlik ve paylaşmak olduğunu düşünen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederim'' dedi.     


YORUMLAR

  • 0 Yorum