Tuşba Belediyesi’nden Okuma Yazma Seferberliği

Tuşba Belediyesi'nden Okuma Yazma Seferberliği

Tuşba Belediyesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında tüm mahallelerinde ‘Okur-Yazar Birey Gelişmiş Toplum’ projesi başlattı.

Editor: Van Haber
02 Mart 2018 - 14:30

TUŞBA BELEDİYESİ’NDEN ‘OKUR-YAZAR BİREY GELİŞMİŞ TOPLUM’ PROJESİ

Tuşba Belediyesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde başlatılan‘Okuma-Yazma Seferberliği’ kapsamında tüm mahallelerinde ‘Okur-Yazar Birey Gelişmiş Toplum’ projesi başlattı. Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ‘Okuma-Yazma Seferberliği’ çerçevesinde ‘Okur-Yazar Birey Gelişmiş Toplum Projesi’ ile Eğitime Yüzde 100 Destek veriyor. Tuşba’nın tüm mahallelerinde okuma yazma kurslarıyla projeyi destekleyen Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ile ortaklaşa açmış olduğu okuma yazma kurslarına katılan yaklaşık bin kişiye okuma yazma sertifikası verildi. Sosyal belediyecilik gereği Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve diğer müdürlüklerin halkın sürekli eğitim-öğretim düsturuyla çalıştığını ifade eden Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, ilçenin kırsal kesimlerinin fazla olması münasebetiyle özellikler orta yaş ve üzeri yaş gruplarında okuma yazma bilmeyen insan sayısının fazla olduğunu söyledi.

Bunun üzerine tüm eğitim merkezlerinde okuma yazma kurslarını açtıklarını ifade eden Başkan Özgökçe, “Uzman eğitmenlerimizle bu güne kadar binden fazla vatandaşımıza okur-yazar belgesi vererek hayatlarını kolaylaştırdık. Bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Bildiğiniz gibi belli yaşın üstündeki annelerimiz, bacılarımız okuma yazma bilmedikleri için birçok alanda sıkıntı yaşıyorlardı. Allah’ın izniyle aldıkları bu eğitimlerle toplumda kendilerini ifade edebilen ve okuması yazması olan bireyler oluyorlar. Bu asırda Tuşba’da hiçbir kişi resmi evraklara artık eskide olduğu gibi parmak basmıyor ve herkes kendi imzasını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm alanlarda olduğu gibi Okuma yazma seferberliğine de öncülük eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendiye vefalı ve kadirşinas halkımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Reisimizin açtığı bu yolda çalışmalarını yürüten tüm müdürlüklerimize ve çalışanlarımıza bin yeni okuryazarımız adına teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı