Tuşba Belediyesi’den Asfalt Çalışması

Tuşba Belediyesi'den Asfalt Çalışması

Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol yapım ve onarım ekipleri 2017 Sıcak Asfalt BSK çalışmalarına İstasyon Mahallesi Terminal Caddesinde başladı. 

Editor: Van Haber
26 Mayıs 2017 - 17:13

Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol yapım ve onarım ekipleri 2017 Sıcak Asfalt BSK çalışmalarına İstasyon Mahallesi Terminal Caddesinde başladı. 

Bölgemizdeki Hava koşullarının Sıcak Asfalt BSK Kaplama için bugüne kadar en uygun hale gelmesi üzerine 2017 iş sezonunu başlatan Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü  “Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Çalışmaları” kapsamında Tuşba ilçesi genelinde sıcak asfalt yol çalışmalarını yıl boyunca devam ettirecektir.

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, “Fen İşleri Müdürlüğünce yapılan yol çalışmalarını kıştan sonra sıcak asfalt uygulamasına hazır hale getirebilmek için üç ay boyunca yol genişletme, alt yapı ve üst yapı tüm hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti. Van'da yıllardır ihmal edilen, el atılmayan ve yapılmayan yolların açılması ve yapımı, bakımı ve onarımı ilkkez Tuşba Belediyesi tarafından düzenli ve planlı olarak yapılmaktadır. Çünkü bizim belediyecilik anlayışımızda ‘Yol Medeniyettir’ şiarı ile hareket etmekteyiz” dedi. 

“Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Çalışmalarımız” kapsamında Tuşba ilçesi genelinde bulunan tüm yolları üç yıldır belli bir program dahilinde, özellikle AYKOME ile birlikte alt yapısı biten doğal gaz,  kanalizasyon ve içme suyu çekilen tüm sokaklarda baştan sona yenileyeceklerinin belirten Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; “Tuşba'da tüm yollar BSK Sıcak Asfalt ile kaplanacak, Tuşba’da tüm sokaklarımız yeni ve modern yollara kavuşacaktır. Önümüzde tek engel ise bazı yollarn halen imardan ifraz ve terkinlerinin yapılmamasıdır. Bu konuda Tuşbalılara seslenen Başkan Özgökçe Yollarınızın terkinini yapın ki asfalt yapabilelim” dedi.

‘Tuşba Hak Ettiği Modern Görünüme Kavuşuyor’

Sözlerine devam eden Başkan Özgökçe; ‘’Tuşba Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalar ile tüm alanlarda İlçemize modern bir görünüm kazandıracağız. Yol çalışmalarımız, Park çalışmalarımız, Temizlik ve geri dönüşüm çalışmalarımız, Çevre Koruma ve Kontrol faaliyetlerimiz sonrası Tuşba İlçemizi daha iyi yaşanabilir, modern ve tüm alanlarda dünya standartlarında engelsiz bir Kent haline getirmeyi hedefliyoruz. 2014, 2015 ve 2016 yıllarına ait çalışmalarımızı programlı bir şekilde yürüttük. Bu sezon 2017 yılı çalışmalarımızı daha kapsamlı ve çok aktif bir programla yürütmeye devam ediyoruz. Sadece asfalt çalışmalarımızla değil, gerek Yeni Yol Açma, Reglaj, Stabilize, Yolların bakım ve onarımı ve diğer faaliyetlerimiz aralıksız devam ediyor.

‘Yollarin Yapimi En önemli Vaatlerimiz arasında’

Tuşba Belediye Başkanlığı seçim vaatlerimiz arasındaki en önemli konulardan biri yol konusudur. Tüm sıkıntı ve hukuki engellere rağmen aziz ve kadirşinas Halkımıza olan bu sözümüzü yerine getirebilmenin gayreti içerisindeyiz. Yolların alt yapısı hazırlandıktan sonra hem Doğalgaz hattı sorunu çözülen hem de Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) ile ilgili Kanalizasyon ve İçme Suyu hat çalışmaları biten imarda genişliği 20 metrenin altındaki Tuşba İlçemizdeki bütün yollarımızın şu anda sıcak asfaltını döküyoruz. Tüm Mahallelerimizde imarla sıkıntısı olmayan ve altyapı sorunu bitmiş olan tüm yollarımızı geçen sene asfalt yaptık. İnşallah bu sezon özellikle ana arterlerde ve servis yollarında olmak üzere eksik kalan tüm yollarımızın, tüm mahallelerimizin asfalt sorununu bitiriyoruz. Yeni sezonda çalışmalarımıza son hız devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

‘Tuşba’da Yol Sorunu Kalmayacak’

Tusba ilçemizin geneli kırsal olup, Belediyecilik hizmetlerinden bugüne kadar mahrum kalmış ve ekserisi kenar mahalle veya varoş olarak tanımlanan yerleşim alanlarıdır çok fazlaydı. Tuşba Belediyemizin kurulması ile birlikte Tuşba ilçe sınırlarımız belediyecilik hizmetlerini yeni yeni görmeye başladı. Bu hizmetlerimizi en merkezi mahallemiz ve en ücra köyümüzde eş zamanlı olarak yürütmekteyiz, Allahın izniyle bu iş sezonunda Tuşba adeta İnşaat alanı olacaktır. Dolu dolu hizmetlerle vatandaşlarımızın hizmetkarı olacağız.  Tuşba İlçemizin genelinde yol sorunu kalmayacak. Tuşba hizmetleri ile modern ve medeni hizmetlerin öncüsü olacak İnşaallah’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaynak:Basın Bülteni

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciş'te Festival
Erciş'te Festival
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu
Van'da çaya düşen lise öğrencisi kayboldu