Türkü Dinlemek ve Yöresel Oyunlar

Türkü Dinlemek ve Yöresel Oyunlar

Türkü Dinlemek ve Yöresel Oyunlar

Editor: ajans
07 Nisan 2018 - 11:14 - Güncelleme: 14 Nisan 2018 - 18:37

Ülkemiz, kültürel alanda son derece büyük bir zenginliğe sahip olan ülkeler arasında yer almaktadır. 81 il ve bu illerin içinde yer alan yüzlerce yörenin kendine has örf adet ve gelenekleri bulunmaktadır. Her yörenin kendisi şekillendirdiği ve bu zamana kadar gelmiş unsurlarının başında da türkü dinlemek gelmektedir. Türkü dinlemek, pek çok kişinin tercih ettiği, kişiyi büyük ölçüde rahatlatan unsurlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra bir millet hakkında çokça bilgi vermektedir.

Yöresel Oyunlar Hakkında

Yöresel oyunlar da aynı türküler gibi, her yörenin kendisinin oluşturduğu ve öğeyi yansıtan sanatsal unsurlar arasında yer almaktadır. Karadeniz ezgilerini ya da merak ettiğiniz her yörenin oyunlarını internet sitemiz aracılığı ile takip edebilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz. Yöresel oyunları takip eden birçok öğrencinin de internet sitemizi takip ettiğini ve buradan çalıştığını söylemek mümkündür.

Yalnızca yöresel oyunlar değil, yöresel düğün videoları da internet sitemizde sıklıkla tıklanan ve çok beğenilen detaylar arasında yer almaktadır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?