Termoplastik Enjeksiyonun Avantajları

Hızlı prototiplemede termo plastik enjeksiyon kalıp veya enjeksiyonla kalıplama genellikle alüminyum plastik enjeksiyon olarak adlandırılır.

 Termoplastik Enjeksiyonun Avantajları
23 Ağustos 2019 - 10:43
Reklam

Hızlı prototiplemede termo plastik enjeksiyon kalıp veya enjeksiyonla kalıplama genellikle alüminyum plastik enjeksiyon olarak adlandırılır. Plastik bir malzemenin alüminyum bir kalıba enjekte edilmesinden oluşur. Maliyet ve kurulumundan dolayı bu teknik seri üretime en yakın olanıdır. Geçiş üretiminde pazarlanabilecek ya da kullanılabilecek doğru malzeme de yüz ila birkaç binden fazla parçaya sahip imalatlar için önerilir.

Termoplastik Enjeksiyonun Avantajları

Yüksek hassasiyet, ince detay: bitmiş alüminyum kalıp, birkaç gram ila birkaç kilo ağırlığındaki parçalar için bitmiş parçaların karmaşık şekillerde elde edilmesini mümkün kılar. Termoplastik enjeksiyon kullanıldığında, üretim sonrası kalıntıların işlenmesi gerekli değildir.

Parça kalitesi: Enjeksiyon için doğru malzemenin kullanılması, termoplastik enjeksiyon ile yapılan seri parçaların sağlam ve mekanik olmasını sağlar. Bu, testlerin yapılmasını ve hatta küçük bir serinin pazarlanmasını mümkün kılar. Kalıbın kullanımı ayrıca üretilen tüm parçaların mükemmel kalitesini garanti eder.

En küçükten en büyüğe: enjeksiyonlu kalıplama, yüksek hassasiyette kalırken, ihtiyaca bağlı olarak çok küçük veya çok büyük olabilecek bir kalıp oluşturulmasını gerektirir. Bu yüzden bu hızlı prototipleme yöntemi tıbbi alanlarda ve makina imalat alanlarında kullanılmaktadır.

Fiyatlar ve son tarihler: Temel yatırım pahalı ise, termoplastik enjeksiyon veya enjeksiyon kalıplama, Buton Kalıp Makina seri parça üretiminde yaygın olarak kullanılan çelik kalıplardan daha ucuz olan bir alüminyum kalıp kullanır.

Bu, yüz ila birkaç bin parçanın üretimini sağlarken ve aynı uygulama kalitesini korurken, maliyetlerin azaltılmasını sağlar. Kalıp üretildikten sonra, büyük miktarda bitmiş parçaların hızlı bir şekilde üretilmesini de garanti eder.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum