Teknoloji Hızla İlerliyor

Teknoloji Hızla İlerliyor

Veri depolamada insan DNA’sından feyz alındı. Günümüzde veri depolama ihtiyacı arttıkça bilimde yeni çalışmalarla yeni veri depolama yöntemleri keşfediyor.

Editor: Van Haber
06 Mart 2017 - 21:23

Veri Topalamada Yeni Dönem

Veri depolamada insan DNA’sından feyz alındı. Günümüzde veri depolama ihtiyacı arttıkça bilimde yeni çalışmalarla yeni veri depolama yöntemleri keşfediyor. Kaliforniya Üniversitesi’nden Yaniv Erlich ve New York Genome Merkezi’nden olan Diana Zielinski insan DNA’sını temel alarak geliştirdikleri yeni  veri depolama algortimasına imza attılar. Veri depolama sisteminin adı DNA Çeşmesi’dir.

 DNA Çeşmesi’ne bir film, bir işletim sistemi ve bir virüs sığdırdılar. Microsoft, Google ve Amazon gibi Dünyaca ünlü markalar geliştirdikleri bazı veri depolama uygulamaları ile insanların gereksinimlerine cevap bulmayı amaçlıyor yine de bu alanda problemlerle karşılaşıyorlar ve problemleri çözmek için milyonlarca dolar harcıyorlar.

Kuantum Mimarisi

Fizikçilerden sorunsuz boyutları işleyebilen bir kuantum makine öğrenme algoritması! Makine kesintisiz değişkenlerle sonsuz sayıda olası değişkenlerle çalışabilme kapasitesine sahip. Kuantum makine öğrenimi kuantum bilgisayar işleminin hızını, uyarlama ve uygulama kabiliyetini kuantum bilgisinin alanı içinde birleştiren yeni bir alt alan konumunda tasarlanmıştır.

Klasik algortimalar ile yetinmeme becerisi kuantum makine öğrenme algoritmasının en büyük avantajı olarak değer görüyor. Bilim alanında bulunan kesintisi olmayan sayısız  değişkenler için kuantum mimarisi büyük bir alternatif oluyor.

Türkiye Teknoloji Buluşmaları

9 Mart 2017 tarihinde Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın 5. ayağının Balıkesir’de yapılması bekleniyor. TOBB, TEB, EticaretSEM ve Turkcell’in sponsorluğunu üstlendiği Türkiye Teknoloji Buluşmaları’na 28’den fazla destekleyen, 850’den fazla konuk ve 24’den fazla konuşmacı katılacak.

Buluşmaya Balıkesir Sanayii Odası ve Balıkesir Ticaret Odası ev sahipliği yapacak. Organizasyonda girişimcilik, iletişim teknolojileri ve eticaret alanlarında ki yenilikler gündeme getirilecek. Bu etkinliğin ücretsiz yapılacağı bekleniyor.

Web Tarayıcı Brave İle İnternette Para Kazanma

İnternette para kazanma yöntemi olan Brave bir reklam engelleme tarayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Brave diğer reklamların önüne geçerek kendi reklamlarını sitede yayınlayacak ve web kullanıcıları da bundan para kazanacaklar. Bu sebeple belki de çok sayıda site kapanmakla karşı karşıya kalacak ve internette reklamlardan para kazanan kişilerin sayıları artacak. Brave reklam engelleyicilerden daha farklı çalışıyor. Sayfaların reklamalrdan para kazanmasını engelliyor ve kazancı kendine döndürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak