Teknoloji Gelişiminde Sağlık

Teknoloji Gelişiminde Sağlık
24 Şubat 2020 - 10:26

Eski zamanlardan bu yana her bir kavim kendi teknoloji gücünü üretip, dünya üzerinde güzel bir yaşam sunmaya çalışmıştır. Bu gücün sadece bizlerin zamanında olmadığını bilmeniz, insanlığın binlerce yıl öncede aynı düşüncede olduğunu sizlere kanıtlayacaktır.

Güç bilindiği üzere aklın birleşiminden ortaya çıkan eylemler sonucu oluşur. Bu eylem sistem içerisinde bulunan arzu ve istikrar sonucunda meydana gelen teknolojik medeniyet kavramı etrafında dolaşır. Eskiden bu medeniyet tam olarak oturamasa da insanlık her zaman kendi gücünün vermiş olduğu kadar medeniyetin en güçlü zamanını yaşamıştır.

Bu gelişim içerisinde sadece mekanik değil zamanımız da bile çözülemeyen sağlık yönünde teknikler kullanılmıştır. Her zaman değişen dünya sisteminin vermiş olduğu düzensizlik insanlığı kendisinden uzaklaştırmış ve bulma yönünde acziyet nedeni olmuştur.

Tabii ki buna neden olan sadece insanlığın kendisi olduğundan farkına varmadan kendi köklerinin kırıntısı içerisinde kaybolup tekrar yol almaya çalışıyor.

İnsanlığın Aklen ve Bedenen Teknoloji Kavramında Dirilmesi

Devrimiz yeni doğan bebeğin emekleme çağında ki zorluklardan oluşuyor. Son 20 yılda insanlığın duran arzusu teknoloji gelişiminin kendisini göstermesiyle tekrar hareketleniyor. Bizlere verilen bu hayat içimizde akan arzular sayesinde şekillenip akarken insanlık kendini kaybederek içerisinde boğulabiliyor.
Çünkü doğru olarak kullanılan her şey sizlere iyi olarak geri döner. Son teknolojik çağın içerisinde ki bu insanlık artık kendisini hazırlayarak yeni bir değişim içerisine girmeye adım atmalıdır. İnsan aklı verilmiş olan en büyük nimetlerden bir tanesidir.

Tasarım ve üretim gücü akıl şelalesinden aktığından dolayı bizler de bu suların nehirlerini oluşturuyoruz. Her insan bir nehir gibi arzularını toplar ve yaşantısının yönünü belirler. Bu durum aklen dirilmenin kendisidir. Aklın dirilmesinden çıkan sonuçlar dünyanın ve tüm insanlığın değişimini sağlayarak bedenen dirilmese sebep olacaktır. Teknoloji gücü bu değerlerden bir tanesidir.

Teknoloji Her Zaman Yıkımdan Gelen Doğumdur

Sirkülasyon sadece hava ile değil, düşünce gücünün vermiş olduğu değişim sonucu ortaya çıkan bir enerjidir. Hayatın kendisi gibi doğum, büyüm ve ölüm gerçeğini yansıtır. Büyüm içerisinde çeşitli düğümler vardır. Bu düğümler duygu, arzu, sağlık ve akıldır. İnsanlar ilk olarak akıllarını kullanma yönünde ilerleme sağlar.

Aklın gücü yerine geldiğinde karakter oluşur ve düğüm açılır. Duygu aklın altında bekleyen küçük bir anahtardır. Bu anahtarı kullanmayı öğrendiğinde düğüm açılır. Arzu duygu düğümü içerisinde gizli bir düğümdür. Duygu geliştiğinde arzu akla bakar ve açılan karaktere göre kendisini yöneltir.
 Bu yönelen yolda sağlık bekler. Sağlık düğümünden hiçbir zaman kurtulamaz. Çünkü atılan düğüm ölüm ile açılır. Hayat içerisinde en önemli olanı sağlıktır. Bunu her insan kabul eder ve kalbinde tekrarlar. Aklen ve bedenen dirilme de sağlık gücünden geçer. Birbirine bağlı olan iplerden bir tanesi dünya hayatında her zaman kapalıdır.

Fakat bu düğüm teknoloji ile çözülebilecek bir hal alacak. Ölümün karşısında insan aklı ve Allah izni bulunur. Bu iznin süresi insanlığın yıkımından oluşacak olan doğum ile başlayacak. Böylece sağlık düğümü açılıp insanlık acizlikten, güçsüzlükten, hastalıktan, çaresizlikten, acıdan, kederden, üzüntüden, dertten ve düşüncesizlikten kurtulacak.

Birbirlerine kıymet veren önemli adımlar atmak için birbirleri ile yarışacak. Bu yaşandığı vakti yıkımdan gelen doğumun gerçekleştiği anlaşılır hale gelecek. Böylece insan, aklı ile birlikte her şeye güç yetirebilecek bir teknoloji gücüne sahip olarak dünya ömrünü dolduracak. Sağlık, gerçek tadını insanlar üzerinde gösterebilecek bir hâkimiyete sahip olacak ve hiçbir insan sağlıksızlığı tatmayacak.

Teknoloji Gücü İle Sağlık Tamamlanacak

İnsan milyonlarca sene öncesinde yaşamış olsa bile günümüzün insanı ile aynı yapıya sahiptir. Hiçbir şekilde boyut ve vücut değişikliğine rastlamadan bu zamana kadar gelebilmeyi başarmıştır. Başarının en önemlisi olan arayıştır. Arayış merak duygusu ile birlikte oluşan bir his olarak insan vücudunu sarar ve öğrenmek için adımlar attırır. Bizler bu zamanda ayağa kalkma çabasında ki teknoloji merakını yaşıyoruz. Gittikçe çoğalan hastalıkların karşısında insan aklının geliştirdiği önemli düşünceler geçerek, sağlık gerçek bir şekilde yaşanabilecek.

İnsan ömrünün tamamlanması gibi sağlık ömrünün tamamlanması da elbette gerçekleşecek. Fakat ilk olarak emekleme vaktinden ayağa kalkma vaktine geçerken değişimlere de dikkat edilmesi gerekecek. Çünkü ayağa kalktıktan sonra gerçek adımlar atılır ve bu zaman içerisinde insanlığın hangi yöne doğru adım attığı seçilir.

Bizler bu gücümüzü iyi şekilde kullandığımız zaman da insanlara sağlık ve güzellik dağıtarak görevimizi yerine getireceğiz. Teknoloji sadece elimizde duran telefon değil, aldığımız nefesin değeri kadar önemli olan yaşam anahtarıdır.

Kudret verilen biz insanlık geliştirilen güç ile birlikte hastalara şifa dağıtacak. Bu durum sağlığın tamamlanmasını ve doğru şekilde yürümesini gerçekleştirecektir.

Teknoloji Sağlığın Kendisidir

Bizlere verilen gücün doğru kullanılması hayatı önemli bir şekilde etkiler. İnsanlık tüm gücünü sağlık adına iyi bir şekilde kullandığı vakit teknoloji gücü son noktasına ulaşmış olur. Artık bunların adımlarını arkamızda kalan izlerden anlayabiliyoruz.
 Bizler acizlikten çıkan filizler olarak büyük tek bir ağaç olacağız. Bu ağacın vermiş olduğu meyveler iyi niyet çekirdeği barındıran sağlık anlayışı olacak. Teknoloji sadece tüm insanların dışına değil, her bir zerresine kadar dokunarak değişim sağlayacak. Sağlık, bir bütün olarak herkesin üzerine damlalarını akıtan bir bulut gibi insanlığa tüm gerekli olan mutluluğu verecek.
Günümüzde bu durumu yavaş yavaş görmeye başladık. Hastalıklar ileri ki zamanlarda duracak ve sadece sağlıklı insanlar adımlarını dünya üzerinde atacak. İçimizde bulunan organların hepsi insan aklının ortaya çıkarmış olduğu teknoloji gücü sayesinde yenilenebilecek.
Bu durum hasta olan kişileri iyileştirmek için yetecektir. Fakat bu güç burada kalmayıp ileriye taşınarak organ üretimi yapmadan sadece bir hücre ile tüm insanlar hastalanmaz hale gelecektir. Bizi biz yapan içimizde ki hücrelerdir. Teknoloji dokunuşu ile birlikte hücreler sabit bir yaşta kalarak tüm hastalıkların önü kesilecek.
Her zaman dinç, sağlıklı ve ömür olarak uzun zaman yaşayan bir insanlık oluşabilecek. Çünkü sağlık bir su damlasının verdiği hayat gibidir. Bu su damlası bir kişi için değil herkes için hayat olarak değişim gösterecek.

Teknoloji Bizlerin Dünden Kalan Yarınların Kırıntısı

Geçmişte insanlık ne yaşadıysa bizler de aynısını yaşayan gruplar olarak hayata tutunmaya çalışıyoruz. Geçmişin insanları biz olarak varlar idi. Şimdi bizler varız ve onların yerine aynı şekilde devam eden topluluk olarak dünya da yaşıyoruz. Geçmiş ve gelecek sadece an olarak yerinde durur. Basılan izleri takip ederek bu an içerisinde bir şeyler yakalamaya çalışarak gelişim sağlanır.
Teknoloji insanlığın bir adıdır. Her zaman böyle devam eden bir yol olarak sonu yeniden aynı yerde biter. Dünden kalan yarınların kırıntısını topladığınız da sadece bugünü elde edersiniz. Dününüz de yarınınız da sadece bugününüzün bir izidir.

Bizlerin yaptığı yarınların nefesi olarak devam ederek tekrar bizleri bulup en başa gelecektir. Çünkü zaman tek bir an olarak yürürken teknoloji aynı şekilde her alanı kaplayan bir gerçektir. Bizler en iyi yaratılan varlıklardan olarak yapmamız gereken bu gücü kullanarak kırıntılardan bir bütün haline gelmektir.
Sadece sağlık değil tüm her şeyin bir arada durabilmesi, hayatı doğru yönlendirmek adına bize verilen tüm gücü esenlikle ifa etmektir. Şimdi tüm kırılanlar birleştirilerek sağlıktan öte güç ortaya çıkma adımlarını atıyoruz. Aklın kullanılması tüm duyguları en doğru ölçüde tutarak sağlık düğümünü çözeceğine inanın ve rahmetin teknoloji olduğunu da unutmayın.

Şuan yapılan ameliyatlar ve verilen ilaçlar dünümüzün aynası olan yarınlar da bugünleri gördüğümüz de hiçbiri olmayacak. Çünkü insana verilen bir hücre, hastalığı ve acizliği keserek Allah kudretinin nimeti olarak sağlık yaşanacak. Görmek için göz değil, akla bağlı olan kalbin yolunda ki gönül gerekir. Bu da idraki gerçekleştirir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum