Tanrılar Adası Bali Nerededir?

Tanrılar Adası Bali Nerededir?

Bali; Endonezya’ya bağlı, muhteşem bir tatil merkezidir. Bu eşsiz ada, sunduğu alternatifler ile tatilcileri mutlu etmeyi başarıyor.

Editor: Van Haber
05 Eylül 2018 - 23:31 - Güncelleme: 09 Ekim 2018 - 00:48

Bali; Endonezya’ya bağlı, muhteşem bir tatil merkezidir. Bu eşsiz ada, sunduğu alternatifler ile tatilcileri mutlu etmeyi başarıyor. Balayı çiftlerinden, milyarderlere farklı çeşitlilikteki turistler tarafından ziyaret edilen Bali adası; pirinç tarlaları, ormanları ve huzur veren tapınakları ile gezginleri kendisine çekmeyi başarıyor. Peki, tanrıların adası olarak da bilinen Bali Nerededir, bu adaya ne zaman gidilir? İşte bu soruların cevabı ve daha fazlası…

Bali Adası Nerededir?

Bali, Endonezya’nın küçük su adalarının en büyüğü ve en turistik olanıdır. Endonezya’nın halkı her ne kadar Müslüman olsa da bu adadaki nüfus genellikle Hindu’dur. Ada çok uzun yıllar boyunca Hinduların ve Çinlilerin kültürünün etkisinde kalmıştır. Sonrasında ise Hollandalıların sömürgesi haline gelen ada, 1963 senesinde Agung yanardağının patlaması sonucunda büyük bir felaket yaşamıştır. Bu yanardağ patlaması sonucunda pek çok Endonezyalı hayatını kaybetmiş, binlerce Endonezyalı ise adayı terk etmek zorunda kalmıştır.

Bali, 1965 yılında bağımsızlığını ilan etmiş ve yeni düzen olarak adlandırdıkları kalkışmaların ardından tekrar modern bir hal almıştır.

Bali’ye Ne Zaman Gidilir?

Bali’ye ne zaman gidilir” sorusunun cevabı, adanın iklimi ile alakalıdır. Tropik iklimin görüldüğü adada kuru ve yağışlı olmak üzere iki dönem yaşanmaktadır. Aslına bakılırsa Bali’de hava sıcaklığı genellikle 30 derece civarındadır.

En çok turisti Temmuz ve Ağustos aylarında ağırlayan Bali, Nisan ve Ekim aylarını yağışız olarak geçirir. Yağışlı dönem ise Ocak ve Şubat aylarına denk gelmektedir. Bu aylar adanın nispeten daha sakin olduğu aylardır. Ancak Aralık ayına gelindiğinde Noel nedeniyle ada tekrar turist akınına uğrar ve hareketlenir. Siz de Bali’ye seyahat etmeyi düşünüyorsanız özellikle yaz aylarını tercih etmenizi öneririz.

Bali’ye Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Bali Adası’na gitmek için önceden vize almanız gerekmiyor. Bali Havaalanında 25 Dolar karşılığında vize alabiliyorsunuz. Ancak ülkemizden Bali’ye direkt olarak uçuş bulunmuyor. Bu nedenle öncelikle Jakarta’ya ardından da Bali’ye uçabiliyorsunuz.  Yine Bali’de konaklama için oldukça ekonomik seçenekler bulunmaktadır. Bu cennet ada ile ilgili bilinmesi gerekenler bunlar ile sınırlı değildir. Tanrılar adası Bali ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için seyahat blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?