Suya Yön Veren Drenaj Ürünleri

Suya Yön Veren Drenaj Ürünleri

Suya Yön Veren Drenaj Ürünleri
31 Ekim 2019 - 20:51

 

 
Altyapı sistemleri yaşam alanlarında gerekli olan ve insan hayatında önemli bir yere sahip olan sistemlerdir. Genellikle yapıların uzun ömürlü olmasında önemli bir faktör olarak karşımıza çıkan altyapı ve drenaj sistemleri ile su izolasyonu, profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Su izolasyonunun yeterli olmaması halinde su yapıların içerine işlemekte ve deformasyona neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda drenaj altyapı sistemleri ve drenaj kanalları devreye girmekte ve suyun dolaylı ya da direkt olarak yapıla ulaşması engellenmektedir.
 
Karaköy Drenaj olarak bu alanda profesyonel bir hizmet sunan firmamız, drenaj kanal sistemleri ve bunun çeşitlerinden olan polimer kanal ile alakalı her türlü ürünü temin edebilmek konusunda oldukça iddialı olurken, böylelikle dünya standartları gözetilerek gerekli teçhizatları elde edebilmek mümkündür.
 

Drenaj Kanal Sistemlerinde Hangi Ürünlere İhtiyaç Duyulur?

 

Rögar Kapağı

 
Altyapı sistemlerinde en çok kullanılan ürünlerden biri de rögar kapaklarıdır. Rögar kapakları hemen hemen her caddede, sokakta ve yolda yer alan malzemelerden biridir. Pek çok farklı özellikte olan bu kapaklar çeşitli modelleri ile karşımıza çıkarken, bu modellerin geneli kompozit rögar kapağı olarak ifade edilmektedir. Ayrıca rögar kapağı ürünlerine göz atmak için de https://karakoydrenaj.com/urun-kategori/kompozit-rogar-kapaklari  adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Genellikle daha çok atık suların yer altında toplanması üzerine kurulu sistemler için gerekli olan rögar kapağı, gerek tasarımı, gerekse üretildiği malzemesi ile oldukça sağlam bir yapıya sahip olması ile dikkat çekmektedir. Geçmiş zamanlarda daha çok metal olarak görmüş olduğumuz bu kapaklar şimdiler kompozit versiyonu ile karşımıza çıkarken, yapılan değişikliğin nedeni ise metallerin geri dönüşümde kullanması sebebiyle sıklıkla çalınması ve daha sağlıklı bir kullanım sağlıyor olmasıdır.
 
Yeni nesil kompozit rögar kapağı kimyasal aşınmaya karşı dayanıklı olma özelliğine sahiptir. Üstelik termal ve elektrik yalıtkanlığı gibi özellikleri ile yer altı tesisatlarına erişebilmek amacıyla tercih edilen bu rögar kapağı, pek çok konuda avantaj sağladığı için tercih edilmektedir.
 
 
Kaldırım ya da yol çalışmaları, yapıların inşaatları gibi alanlarda rögar kapağı ve yapı malzemeleri gibi ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Aslen suyun yapılardan yollardan ve kaldırımlardan güvenli bir şekilde uzaklaştırılmasına yardımcı olan bu drenaj kanal sistemleri ve malzemeleri, bir hayli geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıyla bilinmektedir.
 
Genel olarak bakılacak olursa; drenaj kanalları, kanal mazgalları, klasik yer süzgeçleri, yağmur suyu ızgarası, kompozit rögar kapağı, izolasyon uyumlu tesisat süzgeçleri, rögar kutuları, lineer duş kanalları, kuşkonmaz tel ve endüstriyel mutfak süzgeçleridir. Ayrıca havuz kenar mazgalları, çatı süzgeçleri ve yaprak tutucular da bu malzemeler arasında yer almaktadır.
 
Bu alanda oldukça zengin bir ürün yelpazesi ile hizmet veren Karaköy Drenaj, drenaj sistemleri ile alakalı olarak ürün kataloğunu sıklıkla yenileyebilmektedir.
 

Drenaj Kanalları

 
Yapılar, kaldırımlar ve yollar için gerekli olan drenaj kanalları pek çok farklı çeşidi ile karşımıza çıkmaktadır. Havuz kenarlarındaki sular ya da yağmur suları gibi sokaklarda, caddelerde ve bu gibi alanlarda biriken suların altyapı sistemleri belli bir yerde toplanmasını sağlayan drenaj kanallar, bu sular için faaliyet gösteren dreme sistemlerinin yeryüzündeki bir parçası olarak ifade edilmektedir.
 
Günümüzde pek çok farklı malzeme ile modelde üretilebilen drenaj kanalları, plastik, paslanmaz, döküm ve oluklu ızgara gibi modellere sahip olmasıyla bilinmektedir. Bu gibi modeller arasında ihtiyacınıza uygun olan drenaj kanalları tercih edilebilirken, bu ürünler sokaklarda, caddelerde, apartman ya da otel girişlerinde, yürüyüş yollarında, hastanelerde, okullarda, bu gibi resmi kurumlarda, kısacası her türlü yaşam alanında kullanılabilmektedir.
 

Lineer Duş Kanalları

 
Yaşam alanlarında sıklıkla kullanılan lineer duş kanalları, en az rögar kapağı kadar ilgi görmektedir. Banyo ve duşlarda biriken atık suların yapıdan uzaklaştırılmasını sağlayan bu kanallar, pek çok farklı versiyonu ile alıcılarına sunulmaktadır.
 
Karaköy drenaj olarak altyapı sistemlerine dair her türlü malzemeye firmamızdan ulaşabilmek mümkün olurken, sizlerde dilediğiniz ürün hakkında bilgi alabilmek için web sitemizi ziyaret edebiliriniz.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum