Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Facebook önlemler alarak Covid-19'a karşı mücadele etti

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Facebook önlemler alarak Covid-19’a karşı mücadele etti

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez: Facebook önlemler alarak Covid-19'a karşı mücadele etti
05 Haziran 2020 - 17:49

 

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, kullanıcılarının Covid-19’a ilişkin güvenilir bilgi edinmesine yardımcı olmak amacıyla Covid-19’a karşı dijitalde önlemler aldı.

 

Facebook’taki Haber Beslemesi’nin üstündeki iletiler aracılığıyla kullanıcıların iş ortaklarından alakalı ve güncel bilgiler edinmesine yardımcı olduğunu kaydeden Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, “İnsanlar Facebook’ta virüsle ilgili bilgileri aradığında veya Instagram’da ilgili bir hashtage dokunduğunda, güvenilir bilgiler içeren bir eğitim pop-up’ı gelecek. Bu güvenilir bilgi sağlama ve sağlık yetkililerini destekleyici bir yenilik oluyor” dedi.

 

“Facebook, tıbbi yüz maskeleri satan reklam ve ticaret listelerini geçici olarak yasakladı”

 

Facebook’un tıbbi yüz maskeleri, ıslak mendil ve dezenfektan satan Marketplace gibi reklam ve ticaret listelerini geçici olarak yasakladığını söyleyen Dönmez, bu ürünleri Facebook veya Instagram’daki organik yayınlarda satan insanları görüldüğünde bunların kaldırıldığını aktardı.

 

Sosyal Medya Uzmanı Ömer Dönmez, insanları bu acil durumdan mali kazanç elde etmek amacıyla sömürmeye çalışan insanlardan korumak amacıyla yeni bir politika yürürlüğe koyduğunu belirterek, şu anda korona virüse panik oluşturmayı amaçlayan veya ürünlerinin bir tedaviyi garanti ettiğini ima eden ve çeşitli yollarla atıfta bulunan ürünlerin reklamlarını yasaklandığının altını çizdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum