Soğuk Havalara Özel Kapüşonlu Kabanlar

Soğuk Havalara Özel Kapüşonlu Kabanlar

Soğuk havaların ve kış aylarının vazgeçilmezi olan kabanlar farklı farklı modellerde üretilmektedir. Erkek ve kadınlar tarafından sevilerek giyilen kabanlar, hem sıcak tutması hem de şık gözükmesi sebebi ile özellikle son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Şıklığın ve soğuktan korunmanın konforunu bir arada sağlayan kabanlar, soğuk havalara özel kapüşonlu modellerde de imal edilmektedir. Kapüşonlu olabildiği gibi kapüşonsuz olarak da üretilen kabanlar, kullanıcının zevkine göre tercih edilse d

Editor: vadi
02 Mart 2019 - 14:39 - Güncelleme: 02 Mart 2019 - 15:18


Soğuk havaların ve kış aylarının vazgeçilmezi olan kabanlar farklı farklı modellerde üretilmektedir. Erkek ve kadınlar tarafından sevilerek giyilen kabanlar, hem sıcak tutması hem de şık gözükmesi sebebi ile özellikle son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Şıklığın ve soğuktan korunmanın konforunu bir arada sağlayan kabanlar, soğuk havalara özel kapüşonlu modellerde de imal edilmektedir. Kapüşonlu olabildiği gibi kapüşonsuz olarak da üretilen kabanlar, kullanıcının zevkine göre tercih edilse de soğuk havalarda tercih edilen model kapüşonlu kaban modelleri olmaktadır.

Kapüşonlu Kabanların Avantajları

Özellikle soğuk havalar için tercih sebebi olan kapüşonlu kabanların pek çok kullanım avantajına sahiptir. Şık ve soğuktan koruması dışında, ekstra bere, şapka veya benzeri bir başlık takmaya gerek kalmamaktadır. Zaten kapüşon, bere veya şapka yerine geçtiği için, başka bir şapka ihtiyacı duyulmamaktadır. Kapüşonlu kabanlar, kullanım açısından da kolaylık sağlamaktadır. Başı korumak için gerekli başlık kısmı kaban üzerinde olduğundan, herhangi bir soğuk havada veya üşüme gibi bir durumda, kişinin şapkası her an yanında bulunmaktadır. Aynı zamanda, birden bire başlayan yağmur veya kar gibi durumlarda, şemsiye yoksa bile kapüşon tüm bu olumsuz hava koşullarından kullanıcıları korumaktadır. Yani soğuk havalarda kapüşonlu kaban kullanmanın çok fazla avantajı vardır diyebiliriz.

Kapüşonlu Kabanların Model ve Çeşitleri

Kapüşonlu kabanlar model olarak sonsuz bir deryadır. Stilistler tarafından birbirinden farklı binlerce çeşit kaban tasarlanmaktadır. Her kişi kendi zevkine göre kaban seçme şansına sahiptir. Kapüşonlu kabanların kumaş alternatifleri de birbirinden farklıdır. Kullanım amacına ve yerine göre model ve kumaş farklılıkları olmaktadır. Karlı ortamlar için su geçirmeyen kumaşlardan üretim yapılabildiği gibi, daha kuru ortamlarda giyilmesi için daha farklı kumaşlar kullanılarak kapüşonlu kabanlar üretilmektedir. Pamuk, polyester, yün karşımı kumaşlardan üretim yapılabildiği gibi, sadece polyester kumaşlardan da üretim yapılabilmektedir. Ayrıca bunların dışında kaşe, likralı süet gibi kumaşlardan da üretilen kabanlar vardır. Renk olarak ta, modellerinde olduğu gibi çeşit çoktur. Kapüşonlu da olsa kabanlar tarz olarak, spor dikişli kabanların yanı sıra, kapüşonlu fakat daha klasik kesim ve dikiş tarzına sahip olan kabanlarda üretilmektedir.

Kaynak : https://www.modamerve.com/

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_