Skorbordlarda Dikkat Edilecek Unsurlar

Spor etkinlikleriniz için tercih ettiğiniz skorbord ürünlerin taşıdığı unsurları bilmek ürün seçiminizi kolaylaştırabilir.

Skorbordlarda Dikkat Edilecek Unsurlar
04 Eylül 2019 - 12:04

Spor etkinlikleriniz için tercih ettiğiniz skorbord ürünlerin taşıdığı unsurları bilmek ürün seçiminizi kolaylaştırabilir. Skor tahtaları işlev ve kullanım amacı açısından basit olsalar da, ürünlerin kalitesi ve farklılıkları etkinlikleri çok daha etkileyici bir hale getirebilir. Ya da tam tersini yapabilir. Bu noktada marka seçiminiz de önemlidir.

Görüş Mesafesi

Optimal görüntüleme mesafesi, tek tek piksellerin düzgün ve tutarlı bir görüntü oluşturmak için birbirine karışmaya başladığı noktadır. Genel olarak, 8mm modellerimiz gibi her piksel arasında kısa mesafe bulunan LED’li skorboard ürünlerimiz yakın görüş mesafeleri için en iyisidir. 19 mm modellerimizde bulunan daha geniş piksel aralığı, tabelanın çok yükseğe kurulacağı veya trafikten uzak olduğu yerler için daha iyidir.

Bakış Açısı ve Okuma Açısı

Dijital işaretlerde kullanılan LED'ler genellikle yön ışığı olarak kabul edilir.Bu nedenle, doğrudan baktığınızda bir LED tam parlaklıkta olur, ancak LED'in soluna veya sağına hareket ettikçe parlaklık azalır. Belirtilen görüş açısı, LED'in parlaklığının ölü merkezden bakıldığındakinden yüzde 50 daha az olduğu açıdır.

Tüm scoreboard modellerimizde yatay görüş açısı optimal olarak ayarlanmıştır. Dikey görüntüleme açıları da aynı şekilde hesaplanır, ancak ışık dökülmesini izleyiciden uzaklaştırmak için işaret panjurları geliştirilmiştir.

Dikey bakış açılarının LED'in üzerinde ve altında olma olasılığı daha düşüktür, çünkü işaretler tipik olarak aşağıdan görülür ve yukarı doğru çıkan ışığı en aza indirecek şekilde tasarlanmıştır.

Okuma açısı, bir kişinin LED mesajı yeterince okuyabildiği açıdır ve tipik olarak görüntüleme açısından daha büyük olmasına rağmen, aydınlatma koşullarına ve işaretin ortamına bağlı olarak değişir.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum