Skolyoz Tedavisi

Skolyoz Tedavisi

Skolyoz bildiğiniz üzere göğüs veya bel eğriliğidir. Skolyoz genellikle kız çocuklarında görülse de erkek çocuklarında da görülmektedir.

Editor: Ahmet Şahin
10 Ocak 2019 - 15:06 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 16:54

Skolyoz bildiğiniz üzere göğüs veya bel eğriliğidir. Skolyoz genellikle kız çocuklarında görülse de erkek çocuklarında da görülmektedir. Ülkemizde milyonlarca insan bu hastalığın ameliyatsız ve ağrısız tedavisini aramaktadır. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki, kas ve iskelet sistemi hastalıklarında en etkili tedavi yöntemi hareketli egzersiz yöntemidir. Bu yöntemi uygulayan kinezi terapi yöntemi hastalara skolyoz tedavisi sunmaktadır. Bu hastalığa çözüm olarak oldukça etkili olan kinezi terapi Küçükçekmece’deki merkezinde hastalarına çözümler sunmaktadır. Uzman fizyoterapist doktorlar eşliğinde yapılan bu tedavi yöntemi vücudunuzda iyi bir gelişim süreci göstermektedir.

 

SKOLYOZ BELİRTİLERİ

  • Skolyoz omurganın yana doğru eğriliği,
  • omuz ve kalçanın simetrik durmaması,
  • sırt ve bel ağrısı, yorgunluk,
  • nefes darlığı
  • ve bir omuzun öne ilerlemesi ile belirtiler verebilmektedir.

Fiziki muayenede öne doğru eğrilik daha belirgin gözükmektedir. Farklı pozisyonlarda omurga röntgenleri ve skolyozometre ölçümleri, skolyozun miktarını belirleyebilmek için yapılacak testlerdir.

 

Kineziterapi yöntemi ile, kullanılan diğer tedavi yöntemlerine, alınan çok sayıda ilaca rağmen geçmeyen sırt ağrılarını geçirmek mümkündür. Kineziterapi her yaş grubundaki hastada uygulanabilecek bir yöntemdir.

Modern rehabilitasyon ekipmanları ile uzman doktorların gözetiminde gerçekleştirilen «Tedavi edici hareketler kompleksi» olarak da adlandırılabilecek kineziterapi ile hastanın kendi içindeki gücü harekete geçirilmektedir.
Omurganın göğüs bölgesinde (Torakalvertebra) meydana gelen hastalıklarda sistemli bir eğitim sonucunda ise şunlar sağlanmaktadır;

  • Omurganın göğüs, boyun ve bel bölgesinde meydana gelen paravertebral kaz spazmlarının giderilmesi,
  • Kas esnekliği ve eklemlerdeki hareketliliğinin artması,
  • Kaslar içinde omurlara besin maddeleri taşıyan yeni kollateral damar oluşumları,
  • Çevre dokularda oluşmuş olan ödem ve diğer inflamatuar değişikliklerin azalması.

RANDEVU VE UZMAN GÖRÜŞÜ ALMAK İÇİN (0212) 541 62 60

 

http://www.kineziterapi.com/skolyoz-nedir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı