Siyasette Çalkantılı Dönemler

Siyasette Çalkantılı Dönemler

Almanya’dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na gelen telefon ile Almanya’da toplantı yapılması gerektiği ön görülmüştü.

Editor: Van Haber
06 Mart 2017 - 21:09

Almanya-Türkiye Görüşmelerinde Son Durum

Almanya’dan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na gelen telefon ile Almanya’da toplantı yapılması gerektiği ön görülmüştü. Recep Tayyip Erdoğan Almanya’ya sert sözlerde bulundu. Bunun nedeni ise Almanya’da bittiği düşünülen Nazizm anlayışının hala devam ettiğidir. Erdoğan istersem Almanya’ya gelirim ama kapıdan içeri almadığınızda Dünya2yı ayağa kaldırırm ithamlarında bulunmuştur. Olaylar neticesinde Almanya-Türkiye görüşmesinin kararlaştırıldığı tarih 8 Mart 2017 olmuştur.

Referanduma Yaklaşırken!

Siyasetin gündem konularından olan Başkanlık Sistemi aylarıdr konuşula gelen güncel konulardandır. 15 Temmuz Askeri Darbe girişiminden bu yana Türk Halkı tereddütler, tedirginlikler ve korkular içerisinde kalmıştır. Ancak iktidar parti Türkiye’de yaşanılan bu acı olayların üstesinden gelmek yaşanılan acılara artık dur demek PKK, FETÖ terör örgütlerini ülkemizden kovmak ve daha birçok alanda iyileştirmeler sağlamak amacı ile Başkanlık Sistemi’ni gündeme getirmiştir.

Başkanlık Sistemi siyasetçiler arasında oldukça çekişmeli sözlerin yoğun fikir ayrılıklarının yaşanmasına yol açmıştır. Nihayetinde yeni sistem hakkında son sözü halkın söylemesi adına karar alınmış ve ülkemizde referandum yapılması ön görülmüştür. Referanduma yaklaştıkça siyasetçiler mitinglere çıkmış ve halkı yanına çekmeyi istemektedir. Partiler mitinglerle Başkanlık Sistemi ile yaşanılması beklenilen sorunları, sistemin getirdiği avantajları vs. bildirmek ve halkı bilinçli hale getirmek adına programlarına devam etmektedirler.

Referandum Siyasi Bir Yarış Değil!

Referandum oylamasına yaklaştığımız şu zamanlarda partilerin düzenlediği mitinglerde siyasi yarış gözetenleri eleştiren Türkeş ‘’ referandum siyasi bir yarış değildir ‘’ sözlerinde bulunmuştur. Referandum’un temelinde halkın idaresi yatar. Dolayısıyla da referanduma başvurulması halkın iradesine başvurulması gerekliliğini ortaya koyar.

Cumhurbaşkanı Meclisi Hakkında Yalan Haber

Cumhurbaşkanı Meclisi hakkında çıkan Meclis’in feshetmesi haberlerinin yalan olduğunu açıklayan Yıldırım yeni sistemin Meclis’i zayıflatmayacağını tam tersine güçlendireceğini belirtmiştir.

Yeni sistemin en çok fayda sağlayıcı alanlardan birinin ekonomi olduğunu belirten Yıldırım AKP iktidarının 14 yıllık serüveninde çok sayıda yatırıma imza atıldığını ve daha yatırımlara imza atılarak Türkiye’nin ekonomik alanda gelişeceğini açıklamıştır. Sistem istikrarın kalıcı hale getirilmesinde ve kalıcılığını korumasında biçilmiş bir kaftandır. Türkiye artık terör örgütlerine bir son vererekj gelişmesine değer katacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı