Sivas'ta görülen bu canlı şaşırttı

Sivas’ın Zara ilçesinde serasında onarım çalışması yapan Cengiz Oğuzhan’ın fark edip cep telefonu ile görüntülediği tanımlanamayan canlı görenleri şaşkına çeviriyor.

Sivas'ta görülen bu canlı şaşırttı
21 Ekim 2017 - 15:15

Sivas’ın Zara ilçesinde geçtiğimiz hafta kendisine ait seranın çevresinde onarım çalışması yapan Cengiz Oğuzhan( 42) , toprağı kazdığı sırada toprak altından çıkan fareye benzeyen, ancak ağız yapısı ile tanımlanamayan canlılar karşısında şaşkına döndü. Oğuzhan dokunmaya çekindiği canlıları cep telefonu ile görüntüledi. Birkaç gün sonra ise konuyu araştırılması için Cumhuriyet Üniversitesi’nde ki uzmanlar ile paylaştı. Örnek almak için yeniden serasına gittiğinde ise tüm çabalarına rağmen herkesi şaşkına çeviren canlılardan bulması mümkün olmadı. 

Oğuzhan bir gün sonra aynı yere gittiğinde ilginç canlıları bulamadığını belirtip, ”Fareye benziyorlardı. Ancak ağız yapısı ördeklerin ağız yapısına benzer bir şekilde gagalıydı. Çok ilgimizi çekti. Videoya çektik. Ertesi gün tekrar gittiğimizde bir tane numune alıp üniversitede inceletmek için gittiğimizde yoklardı. Bir daha karşılaşmadım. Benim düşüncelerim annelerinin gelip götürdüğü veya yılan benzeri canlıların aldığı yönünde. Altı tanelerdi ve herhangi bir biyologa gösterme fırsatımız olmadı “dedi 

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum