Silikon Fitilin Kullanım Alanları

Bu ürünün ana malzemesi silikon olduğu için ve çok kullanışlı olduğu için çok fazla alanlarda tercih edilmektedir.

Silikon Fitilin Kullanım Alanları
06 Nisan 2020 - 15:35

Bu ürünün ana malzemesi silikon olduğu için ve çok kullanışlı olduğu için çok fazla alanlarda tercih edilmektedir. İnsan yaşamının gelişim göstermesi ile birlikte kullanılan ürünlerde gelişmiştir. Özellikle kapı ve pencere üretiminde kullanılan silikon dayanıklılığı bakımından dikkat çekmektedir. Genel bakıldığında silikon fitil yalıtım malzemesi olarak görülmektedir. Ancak bunun dışında birçok anlarda tercih edilmektedir. Kapı ve pencere aralarında kullanılarak böcek veya yağmur suyunun bu araçlardan girmesi engelleniyor. Birçok hava koşullarına karşı dayanıklılık özelliği gösteren silikon bu nedenle dış cephede de kullanımı yaygındır. Ev dizaynının önemli bir malzemesi olan silikonlar günümüzde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kullanıcılar tarafından da memnuniyet kazanan bu ürün kullanıcı sayısını giderek arttırmaktadır.
Çok Amaçlı Silikon
Ürünün asla paslanmaması yağmur, kar gibi hava koşullarına karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca bunun yanında ısı yalıtımı da yapmaktadır. Isıya dayanıklı silikon fitil gıda sektöründe ürünlerin bozulmadan durabilmesi için kullanılmaktadır. Hava sıcaklığının çok yüksek olması veya çok düşük olması durumlarında güvenli bir yalıtım yapmaktadır. İnşaat sektörünün ve endüstri sektörünün vazgeçilmez bir malzemesi haline gelen silikon her geçen gün kullanım alanını genişleterek kullanıcı sayısını arttırmıştır. Farklı ölçülerde üretilebilme imkanının olması da bu yaygınlığın nedenlerindendir. Ayrıca hava sıcaklığındaki ani değişimlerden etkilenmemesi nedeni ile soğuk hava depolarında da kullanılmaktadır. Son derece güvenli ve dayanıklı bir malzeme olan silikonlar hayatımızı kolaylaştıracak avantajları fazladır.
Hava Koşullarına Dayanıklı Silikon
Sıfırın altında eksi 60 dereceye kadar dayanabilen silikon soğuk hava koşullarında muhteşem bir dayanıklılık özelliği göstermektedir. Silikon fitil conta bu noktada soğuk havalarda dayanıklılık gösteren nadir malzemelerden birisidir. Sıcaklık olarak baktığımızda 250 derece ısıya dayanmaktadır. Bu da geniş sıcak aralığında kullanımda dayanıklı olduğunu göstermektedir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı olması yangın sırasında da büyük avantaj sağlamaktadır. Eğer bir ortamda çokça bulunan silikon, yangının büyümesini engellemede büyük önem taşır. Ayrıca hasar görememesi de maliyeti azaltarak uzun yıllar kullanılmaya elverişli olduğunu göstermektedir. Hayatımızın her noktasında karşımıza çıkan silikon fitiller giderek kullanım alanı yaygınlaştı ve önerilmeye başlandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum