Sigarayı Bırakmak Sağlık Açısından Çok Önemli

Akciğerler, vücudun nefes almasını sağlayan ormanlar gibidir. Kişinin işini incitmek, vücudun bir dizi hastalığa davet ettiği anlamına gelir. Ayrıca, bu hastalıklar ölüm riski ve yaşam kalitesinde bir bozulma yaratmaktadır.

Sigarayı Bırakmak Sağlık Açısından Çok Önemli
09 Eylül 2018 - 07:05
Reklam

Akciğerler, vücudun nefes almasını sağlayan ormanlar gibidir. Kişinin işini incitmek, vücudun bir dizi hastalığa davet ettiği anlamına gelir. Ayrıca, bu hastalıklar ölüm riski ve yaşam kalitesinde bir bozulma yaratmaktadır.

Akciğerlere zarar veren ve solunum sistemine kalıcı hasar veren sigaraların kullanımı; kronik bronşit, amfizem, KOAH ve bağışıklık sistemini akciğer enfeksiyonlarına karşı zayıflatır. Ayrıca astımı tetikler. Ama en korkutucu son, özellikle de kansere yol açarsa. Sigara içmek riski bir düzine kanseri riski artırır dahil yumurtalık kanseri, ağız, gırtlak, boğaz, burun ve sinüslerde, yemek borusu, karaciğer, pankreas, mide, böbrek, mesane, rahim ağzı ve kolon kanseri dahil servikal kanser, başlıca nedenidir.

Bütün bu riskleri göz önünde bulundurarak, sigarayı bırakmak ve hatta sigara dumanı ile çevreye girmek gerekir. Ancak uyuşturucu bağımlıları için sigara içilmesi, kişi için bir strateji ve taktik geliştirmek anlamına gelir. Tiryakis'ten önce birçok farklı yöntem olduğunu ve bazen de kafalarının karıştığını söyleyen Acıbadem Adana Hastanesi göğüs hastalıkları uzmanı. Gamze Uçar bu yöntemler hakkında bilgi verdi:

"Günlük yaşamın düzenlenmesi: sormak gerekli, ancak sigarayı bırakmak ve size bir kağıt parçası üzerine sigara bırakmak istiyorum neden hep görebileceğiniz bir yere asmak için gidecek inanıyoruz .. yapabilirsiniz onlar evde ve iş yerinde duman hatırlatmak istiyorum çakmak veya küllük gibi şeyler kaldırmak için yararlı olacağını destekleyen werden.Es düşünüyorum hangi arkadaşlarınız, iş arkadaşları veya aile üyeleri payı ile bu arzu uygun eğitim programı.

Elektronik sigaralar: Elektronik sigaralar, insanları dumandaki nikotin bağımlılığından kurtarmak yerine, bağımlılık yapar. Çünkü onun "zararsız" olduğuna inandığı için hala içmesi gerekiyor. Kişinin kafasından sigara içme ihtiyacı ortadan kaldırılmalıdır. Zaten araştırmada sigarayı tamamen bıraktığınız doğrulanmış bir bulgu yoktur!

Uyuşturucu tedavisi: Bazı insanlar sigarayı daha zor hale getiren genetik ve bağımlılığa daha duyarlıdır. Bağımlılıkla mücadele etmek için kullanılan ilaçlar aslında alkol arzusunu azaltır. Bu ilaçlar, sigarayı doktorun kontrolü altında bırakmakta zorlananlar tarafından kullanılabilir. Ancak, bu ilaçlar doktorlar tarafından sunulmalıdır. Çünkü bu ilaçların yan etkileri vardır. Uykusuzluk ve ağız kuruluğu gibi basit etkiler de depresif durumlar üzerinde ciddi etkileri olabilir.

Sigara ilaç tedavileri: Lupopunktur, biofeedback, elektronik sigara ve lazer tedavisi gibi daha da yaygın bugün tıp dışı yöntemler yöntemler kanıtlanmış değildir ve bu nedenle uzmanlar tarafından tavsiye edilmez.

Nikotin replasman tedavisi (NRT): Kişinin sigara içmekten vazgeçmesi durumunda, bunu kanıtlanmış bir tıbbi tedavi için kullanabilirler. Bu yöntemler, nikotin yamaları ve nikotin yamaları gibi nikotin replasman tedavilerine alternatifler içerir. Nikotin bir kişiye çeşitli şekillerde uygulanabilir. Ligamentler, diş etleri, ağızlıklar, hatta burun spreyi bu ürünlerden sadece birkaçıdır. Bununla birlikte, bu ürünlerin tüketimi bağımlılık seviyesine bağlı olarak değişir. Bağımlılık düzeyi çok yüksekse, en yüksek dozda başlar.

Nikotin içeren ürünlerin kontrolsüz kullanımı sağlığa zararlı olabileceğinden, hekimin kontrolü altında gerçekleştirilen tedaviler önerilir. Kullanımın kesinlikle uygun olmadığı yerlerde; Yeni kronik miyokard infarktüsü, aritmi, non-stabil angina pektoris, sedef hastalığı, kronik dermatit ve ürtiker. Yaşam tarzı, özellikle beslenme ve sporda düzenli kontroller ve değişiklikler, başarılı sonuçlara yol açabilir. "

YORUMLAR

  • 0 Yorum