Şekilli Metinler Oluşturma

Şekilli metinler; yazı dili, konuşma dili, görsel, el hareketi ve mekansal anlam gibi iki veya daha fazla modu birleştirir. Dijital şekilli nick yapmak iletişim teknolojilerinin kullanılmasını içerir, ancak şekilli metinler ayrıca kağıt tabanlı veya canlı performanslar olabilir.

Şekilli Metinler Oluşturma
28 Ağustos 2019 - 14:32
Reklam

Şekilli metinler; yazı dili, konuşma dili, görsel, el hareketi ve mekansal anlam gibi iki veya daha fazla modu birleştirir. Dijital şekilli nick yapma k iletişim teknolojilerinin kullanılmasını içerir, ancak şekilli metinler ayrıca kağıt tabanlı veya canlı performanslar olabilir.

Bu tarz yazı biçimlerini tercih eden kişiler, farklı amaçlar ve izleyiciler için doğruluk, akıcılık ve amaç için çeşitli karmaşık ve sofistike yazılı ve çok şekilli metinler oluşturması gerektiğinin farkındadır.

Çok Şekilli Metinler Oluşturmayı Öğrenmek Neden Önemlidir?

Çok şekilli nick yazma, çağdaş dünyada giderek yaygınlaşan bir uygulamadır. Üretilmesi kolay şekilli metinler posterler, storyboardlar, sunumlar, resimli kitaplar, broşürler, slayt gösterileri (PowerPoint), bloglar ve sosyal medyada giderek daha sık kullanılmaktadır. Daha karmaşık dijital şekilli metin prodüksiyonları arasında web sayfaları, dijital hikayeler, etkileşimli hikayeler, animasyon ve film bulunur.

Yazarların, farklı amaçlar ve izleyiciler için doğruluk, akıcılık ve hayal gücü ile çok şekilli nick ve metinleri etkin bir şekilde oluşturabilmeleri gerekir. Bunu yapmak için, kişilerin metinde kullanılan çeşitli şekillerle anlamın nasıl iletildiğini ve hikayenin veya iletilecek bilgileri iletmek için çoklu şekillerin farklı biçimlerde nasıl birlikte çalıştığını bilmeleri gerekir.

Kişilerin, farklı şekillerin metinlerinde farklı zamanlarda belirli bir anlamı nasıl taşıyabileceklerini yaratıcı ve amaçlı olarak nasıl seçeceklerini ve hikayelerini en iyi şekilde anlatmak için tüm metin boyunca farklı şekillerin çeşitli kombinasyonlarını nasıl değiştirebileceklerini bilmeleri gerekir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum