Sanal Gerçeklik günden güne büyüyor

Sanal Gerçeklik günden güne büyüyor

Birincisi, teknolojinin en hızlı büyüyen alanlarından biri olan sanal gerçekliğin hayatımızda nasıl kullanılabileceğini ve günlük hayatımızı nasıl etkilediğini merak ediyor.

Editor: Van Haber
10 Nisan 2017 - 15:51

Birincisi, teknolojinin en hızlı büyüyen alanlarından biri olan sanal gerçekliğin hayatımızda nasıl kullanılabileceğini ve günlük hayatımızı nasıl etkilediğini merak ediyor.Sanal gerçekliğin uygulanma alanlarından biri kaçınılmaz olarak birleşecektir.Çoğunuz, gerçek dünyada karışıklığa neden olan sanal gerçeklik ve sanal realitenin bir sonraki basamağı olan gelişmiş gerçekliğin özel gerçeklik etkisi nedeniyle, dijital realitenin korkutucu olmasından korkuyoruz.Trudy Barber, İngiltere'nin bir gazetesinde yayınlanan bir makalede, bunun kötü bir fikir olmadığını düşünüyor.
 

Barber, Portsmouth Üniversitesi'ndeki medya araştırmalarında öğretim görevlisi olarak çalışarak, sanal gerçeklikte fetiş dünyasının bir ilişki olarak akla geldiğini ancak aslında sanal gerçeklikten daha romantik olabileceğini söylüyor.


'İnsanın keşfedilmesi'
Kuaför bize dokunduktan sonra ve fiziksel olarak yan yana olduğu için bir ilişki kurmanın zor olduğunu söylüyor ancak "Kissenger" gibi öpülebilir uygulamaların olduğunu da belirtiyor.
Barber'a göre, sanal gerçekliğin romantik olması insanın tarafını anımsatıyor.
"Sanal gerçeklik, iki organı hayalet organlarında bir araya getirir ancak bize olumlu bir şekilde insan olma anlamı ve diğerleri ile ilişkimizde ne tür bir ben olduğumuz anlamını sağlayabilir" diyen Barber şöyle devam ediyor: Sanal gerçeklik ortamında başlayan sevgi çok otantik olabilir.
Marka sanal gerçeklik yatırımları
İster sanal gerçekliği romantik ilişkiler için kullansın ya da kullanmasın, en azından hayatımızın diğer alanlarında, son araştırmalarda giderek daha fazla araştırma yapılmıştır. Haftanın başında ABD merkezli bir pazar araştırması şirketi olan International Data Corporation tarafından yayınlanan bir rapor, sanal gerçekliğin ve artan gerçeklik için harcamanın 2017 yılında önceki yıla göre 130.9 milyar dolar ile beklenen artışın 130.% 5'i olduğunu gösteriyor Ortaya çıktı.
2020'de bu rakamın 143,3 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
2016 yılındaki bu alanın harcamaları 6,1 milyar dolardı.

 

Güney Afrika'nın önde gelen teknoloji devi Samsung, haftanın başında Barcelona'da başlayan Mobil Dünya Kongresi'nde yeni bir sanal gerçeklik başlığı hazırlıyor. Aynı şekilde HTC son günlerde yeni bir unvan pazarına girdi.Hem donanım hem de yazılımın büyüyen bölümünde, Pokemon Go, en popüler gelişmiş gerçeklik uygulaması olduğundan özel bir yer tutuyor.
Sanal gerçeklik, oyun, eğlence sektörlerinde olduğu kadar sağlık, lojistik, eğitim ve imalat sektörlerinde de gelişecektir.Hayatımızın, sanal gerçeklikten beklediğimizden çok daha hızlı olacağı ortaya çıkıyor, ister ister hoşlanmamamız gerekmedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Yılın Ebe ve Hemşiresine Ödül
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'
Tuşba'da 'İplerler Hayata Bağlandılar'