Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Editor: ajans
08 Ekim 2018 - 17:13 - Güncelleme: 08 Ekim 2018 - 17:17

 

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır – 3 günde 3 kilo verdiren salatalık diyetinin uzun süre devam ettirilmesi önerilmese de, salatalığın düşük bir kaloriye sahip olması ve daha birçok faydasının bulunması nedeniyle, diyete uzun süre devam edenler bir hayli fazla. Hemen hemen her diyette yer edinen salatalık, bol miktarda su içerdiği için tercih ediliyor. Diğer diyetlerle bütünleşse de, salatalığın başlı başlına bir diyet oluşturduğu biliniyor. Peki, salatalık diyeti nedir? Nasıl yapılır? İşte detaylar:

 

Salatalık Diyeti Nedir?

 

Ara öğünlerde ve ana öğünlerde ağırlıklı olarak salatalığın tüketildiği, zaman zaman başka besinlerin de ilave edildiği diyet, salatalık diyeti olarak adlandırılıyor. Salatalık diyetinde, temel beslenme maddesi salatalıktır. Salatalığa karşı herhangi bir alerjisi bulunanların ya da diyet yapmakta zorlananların, programa başlamadan önce bir uzmandan destek almaları önerilir.

 

Salatalık Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

 

Salatalık diyetine başlamadan önce diyet listesine birebir uymak konusunda kararlı olunmalıdır. Aksi halde istenen kilolar verilemiyor. Diyete başlarken yeşil çay tüketimine ve günlük su tüketimine önem verilmelidir. 2.5 litrenin altında su tüketimi yapmamak ve diyeti 3. günün sonunda bitirmek en önemli konulardır.

 

Kimler Yapabilir?

 

Sağlık problemi olmayanlar, emzirme ve hamilelik gibi özel durumu olmayan herkes salatalık diyeti yapabilir. Aşırı kilolu kişilerin salatalık diyeti uygulamaları önerilmiyor. Vitamin eksikliği olanlar, yeterince su tüketme alışkanlığı olmayanlar ve ilaç kullananlar da bu diyetten uzak durmalıdırlar.

Kaynak : https://diyetciniz.com/salatalik-diyeti-nedir-nasil-yapilir/

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı