Rize'nin köylerinde koronavirüs testi

Sağlık Bakanlığı’na bağlı ekipler, merkeze uzak olan köylerde yaşayanları da yakın takibe aldı. Her köyde insanlar testten geçiriliyor.

Rize'nin köylerinde koronavirüs testi
24 Mayıs 2020 - 00:53

Ensonhaber, Rize’de koronavirüsle mücadele ekiplerinin çalışmalarını yakından takip etti. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerden Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Ormancık Köyü’ne son 14 günde gelen vatandaşlar tek tek koronavirüs testinden geçirildi. Merkeze yaklaşık 40 kilometre uzak olan köylerde yapılan testler sayesinde, bölge tamamen kontrol altına alınmış olacak.

VAKA TESPİT EDİLİRSE..

Yeni vakanın tespit edilmesi durumunda köy karantinaya alınacak. Köylüler, sağlık ekiplerinin çalışmalar sırasında üşümemesi için soba yaktı. Ormancık Köyü Muhtarı Temel Güney, koronavirüsle mücadele döneminde köylere oldukça ilgili davranıldığını belirterek “Köyümüzde maskesiz dışarı çıkışın önüne geçtik. Maske temini konusunda hiçbir zaman sorun yaşamadık. Böylelikle köyümüzde koronavirüs vakasına rastlanmadı. Maske takıp sosyal mesafe kuralını unutmayarak süreci atlatacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

ŞEHİR GİRİŞİNDE ATEŞ ÖLÇÜMÜ

Öte yandan Rize'nin girişinde ekipler vatandaşların izin belgelerini kontrol edip ateş ölçümü yapıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum