Reza Zarrab aylar sonra böyle görüntülendi!

Halkbank davasının kilit ismi Sarraf, New York’un ünlü restoranında yanında iki kadınla görüntülendi.

Reza Zarrab aylar sonra böyle görüntülendi!
14 Eylül 2018 - 06:11

Vatan Gazetesi'nin haberine göre ABD'de eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın ceza almasının ardından itirafçı olan Sarraf’ın New York’tastatüsünde, Cezaevi Bürosu’nun “tutuklu ekiplerinin’ gözetiminde olduğu iddia edilmişti.

Bu da Sarraf’ın adresi gizlenen bir evde kimliği değiştirilerek korunduğu anlamına geliyor. Haziranda çekildiği iddia edilen bir fotoğrafta koltuk değnekli olarak ifadeye götürüldüğü iddia edilen İranlı’nın çekilen son karesi durumunun değişmiş olabileceğini akıllara getirdi.

Türk müşteri çekti

Geçen haftalarda çekilen fotoğrafta Sarraf olduğu iddia edilen kişi New York’un ünlü restoranlarından Nobu’da görülüyor. İki kadınla, ünlü aktör Robert de Niro’nun sahibi olduğu Manhattan SOHO’daki suşi restoranına gelen Sarraf beyaz şarap içiyor, cep telefonuyla oynuyor. Türk müşteri tarafından çekilen fotoğrafın ardından Sarraf, restorandan kadınlarla ayrılıyor. Koruma olduğu sanılan iki erkek de Sarraf’ın ardından restoranı terk ediyor.Avukat Kortan Toygar, skandalı değerlendirdi: "Sarraf New York’ta SOHO adlı restorana gitmişse, tanık koruma programının mantığına terstir. Hayatın gizli şekilde devam etmesi gerekir. Yanında adı verilen görevlilerin olması şart..."

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum