Portre Dövmeleri - İnsanlar Neden Portre Dövmeleri Yaptırır?

Portre dövmeleri, dövmeler için en popüler tasarım seçeneklerinden biridir. Çok yönlüdürler, neredeyse her stille uygulanabilirler ve hayatınızda önemli rol oynayan birinin anısına yaptırılabilirler.

Portre Dövmeleri - İnsanlar Neden Portre Dövmeleri Yaptırır?
11 Eylül 2019 - 14:03

Portre dövmeleri, dövmeler için en popüler tasarım seçeneklerinden biridir. Çok yönlüdürler, neredeyse her stille uygulanabilirler ve hayatınızda önemli rol oynayan birinin anısına yaptırılabilirler. İnsanların portre dövmesi yapmasının en yaygın nedenlerinden bazılarını inceliyor ve dövmenizi yapacak bir sanatçı ararken önemli bir ipucu sunuyoruz. Portre dövmeleri ve insanların neden onları yaptırdıkları hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Geride Kalan Sevdiklerini Anarlar

Dövmeler söz konusu olduğunda, sevilen birini anmanın birçok yolu vardır. Küçük bir sembol çok anlamlı olabilir, ancak bu tür dövmeler için ortak seçim portre biçimidir. Dövme yapan birçok profesyonel, özellikle ilham almak için yanınızda taşıdığınız bir fotoğraf varsa,  portre dövme için tercihinizin bu fotoğraf olmasını öneriyor. Dövmesinin yapılmasını istediğiniz bir fotoğraf seçin ve istediğiniz sanatçıya götürün. Dövme sanatçısının kullanabileceği bir fotoğrafla gelmeniz, portre dövmenizde, hiçbir şey atlamadan, o kişinin her detayını ve nüansını işleyebilmesinin en iyi yoludur. Bu nitelikteki portre dövmeleri genellikle gerçekçi bir tarzda yapılır, çünkü insanı ve kendine has özelliklerini gerçek bir şekilde aktaran bir stildir. Böylece sevdiklerinizin yüzünü her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

Özel Birinin Onuruna

İnsanların hayatındaki en özel kişiyi onurlandırmak amacıyla seçtiği yaygın tattoo türü, çocuk portre dövmeleridir. Çocuk sahibi olmak yaşamı değiştiren büyük bir olaydır. Onları her zaman yanınızda hissetmenin harika bir yolu, vücudunuza küçük çocuğunuzun resmini portre dövme yaptırmak olabilir. Bu, özellikle bir ebeveynin iş için çok uzakta olduğu durumlarda tercih ediliyor. Çocuğunuzun gerçekçi bir portresini elde etmek, hala gençken yüzlerini ölümsüzleştirmek için en iyi tercih olabilir.  Çocuklar hızlı büyürler; böylece yaşlandıkça daha da anlamlı hale gelir. Ayrıca onlara sizin için ne kadar önemli olduklarını gösterir.

 

Ünlü İdolü (Aşırı Derecede Sevilen Ünlü)

Ünlüler popüler kültürde önemli bir rol oynamaktadır ve bazı insanların hayatlarına ışık tutan ünlü birileri vardır. Ünlü portre dövmeleri, özellikle de bir tür ikon haline gelen ünlü portreleri, en popüler motiflerdir. Marilyn Monroe ve diğer klasik Hollywood güzelleri en çok portre dövmelerinde görülür. Fakat artık ünlüler de yüz göstermeye başladı. Ünlü idolü portre dövmelerde, kolayca tanınabilen yüzler en iyi seçimdir.

Hayranlık; vazgeçilmesi zor, etkili bir güçtür. Bir kitap, film veya video oyunu karakterlerine karşı güçlü bağı olan kişiler, genellikle bu sevgiyi portre dövmeleri biçiminde gösterirler. Karakter portreleri için popüler seçeneklerden bazıları; Star Wars, Harry Potter, The Walking Dead, Nintendo'dur. Bunlar seçeneklerden yalnızca bazılarıdır. Çizgi film karakterleri, muhtemelen bu karakterlerin izin verdiği stil esnekliğinden dolayı portre dövmeleri için popülerdir. Çizgi film karakterlerinin portre dövmeleri, genellikle bu stilin temel taşları olan renkler ve derinlik nedeniyle, New School öğeleri kullanılarak yapılır. Karakter portre dövmeleri, tasarımda gerçek bir portreden daha fazla yaratıcılığa ve özgürlüğe sahiplerdir.

 

Mimari Eser (Sanat Eseri)

Antik sanatın gerisine doğru bakarsanız, her yerde yüzler ve büstlerle karşılaşırsınız. İnsan yüzü karmaşık bir güzelliktir. Antik sanattaki bu yüzler ve büstler popülerliğini sürdürdü ve dövmelere kadar ulaştı. Bu dövmeler genellikle belirli bir kişiye ait değildir. Yalnızca bir yıldız dövme tasarımı yapmak için gerçekçi ve sanatsal bir şekilde yaratılmış bir figürdür. Portre dövmelerinde kadınların yüzleri erkeklerden daha çok kullanılır. Tasarımda ne tür bir insanın kullanılacağı, dövmenin içeriğine ve temasına bağlıdır. Bu yüzler bazen gerçek hayattan ilham, ünlünün kendine has özellikleri veya rastgele bir yüz çizen sanatçı kombinasyonu kullanılarak yaratılır.

Sevilen Evcil Hayvanlar

Birinin evcil hayvanlarını portre dövmeleriyle onurlandırması hem hatıralarında hem de dünyaya tüylü arkadaşını ne kadar sevdiğini göstermesinin bir yoludur. Bu nedenledir ki, birçok kişi için evcil hayvan tattoos popüler bir tasarım seçeneğidir. Evcil hayvan portreleri pratik olarak herhangi bir dövme tarzında yapılabilir. En popüler stil seçenekleri gerçekçi ve açıklayıcı olanlar veya her ikisinin karışımıdır. Bu, büyük ölçüde dövme yaptıracağınız sanatçıya ve kişisel tarzlarının ne olduğuna bağlıdır. Evcil hayvanınızın fotoğraflarını getirdiğinizde, sanatçılar dövme yapımı sırasında daha ince detaylarını yakalayabilirler.

Portre Dövmelerine İlişkin Önemli Bir İpucu

Yüzler ve portreler sanatta çok zor bir konu dahilinde ele alınır ve her sanatçı bunu iyi yapamaz. Bir sanatçı portreler yapabileceğini iddia etse bile, kontrolün sizde olduğundan emin olun. Bir dövme sanatçısıyla anlaşmadan önce konuyla ilgili portföylerine ve ustaca yapılmış portrelerinden örneklere bakın. Bu, özellikle başka bir sanatçı veya kaynak tarafından yapılmış bir eskiziniz varsa işe yarayacaktır.

Doğru sanatçıyı bulmak için fazladan zaman ayırdığınızdan emin olun. Sizi şaşırtacak bir sanat eserine sahip olmak ya da muhtemelen çizilecek resminize zar zor benzeyen kötü uygulanmış bir portre arasındaki farkı anlayabilmenizi sağlayacaktır. Ayırdığınız zamana değeceğinden emin olabilirsiniz. Araştırma adımını asla atlamayın!

www.dovmemalzemesi.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum