PMYO taban puanları ve başvuru tarihleri belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden gelen son dakika haberine göre Polis Akademisi Başkanlığı'na bağlı PMYO'lara 2 bin 250'si erkek olmak üzere 2 bin 500 polis memuru alımı yapılacak.

PMYO taban puanları ve başvuru tarihleri belli oldu
01 Ağustos 2019 - 23:47

Birçok vatandaşın merakla beklediği Polisl Meslek Yüksek Okulu 2019 başvuruları hakkında detaylı bir açıklama yayımlandı.

Açıklamada şartlar ve sürece ilişkin detaylar yer alırken başvuru tarihleri de resmi olarak duyuruldu. Peki, EGMPMYO başvuru şartları ve puanları neler?

EGM'DEN 2019 İÇİN PMYO DUYURUSU! BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PMYO'lara 2 bin 250'si erkek olmak üzere 2 bin 500 polis memuru adayı alımı gerçekleştirilecek. İşte başvuruda bulanacak adayların bilmesi gerekenler, başvuru şartları ve başvuru tarihleri...

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLARDAN BAZILARI ŞÖYLE:

"T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak."

Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için 250'si kadın olmak üzere 2 bin 500 öğrenci alınacak.

PMYO BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar ön başvurularını 5-19 Ağustos tarihleri arasında "http://www.pa.edu.tr" adresinden e-devlet şifresi ile kullanarak yapabilecek.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı sağlayanlar polis memuru olarak göreve başlayacak.

Peki, PMYO için başvuru şartları ve taban puanları neler? İşte detaylar...

Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisinin "http://www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek. (SABAH)


YORUMLAR

  • 0 Yorum