Peynirciler Çarşısı denetlendi

Peynirciler Çarşısı denetlendi

Van Büyükşehir Belediyesi, gıda maddelerinin vatandaşa sağlıklı bir şekilde ulaşması için denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 

Editor: Van Haber
08 Kasım 2017 - 15:04

Van Büyükşehir Belediyesi, gıda maddelerinin vatandaşa sağlıklı bir şekilde ulaşması için denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğünce düzenli aralıklarla yapılan gıda denetimleri kapsamında Peynirciler Çarşısında bir denetim gerçekleştirildi. Esnafın tezgâhlarında satışa sundukları peynir, cacık, çökelek, bal ve diğer gıda ürünlerinin tat, koku ve muhafaza denetimleri yapıldı. Ayrıca personel temizliği, genel temizlik ve ekipman hijyeni gibi konular da ekipler tarafından titizlikle incelendi.
 

Ekiplerin dükkanlarda ve depolama alanlarında yaptığı incelemeler sonucunda hijyen koşullarına uymayan esnaf hakkında yasal işlem başlatıldı.
Gıda üreten işletmelerde sürekli olarak denetimler yapıldığını belirten gıda kontrol ekipleri, vatandaşların hijyenik ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmasını sağlamak için çalışmalarının aralıksız devam edeceğini ifade ettiler.Açıkta satılan, halkın sağlığını tehdit eden ürünlerin satışına izin verilmeyeceğini belirten yetkililer, vatandaşların bu tür durumlarda Alo Gıda 174, Alo Zabıta 153 veya Zabıta İhbar Hattı 0530 297 53 53 kanalıyla kendilerine ulaşmalarını istedi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı