Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği önemsenmesi gereken bir olaydır. Ne yazık ki bu konuyu toplum olarak önemsediğimizi söylemek mümkün değildir.

Editor: Van Haber
27 Nisan 2019 - 22:35 - Güncelleme: 27 Nisan 2019 - 22:45

Petek temizliği önemsenmesi gereken bir olaydır. Ne yazık ki bu konuyu toplum olarak önemsediğimizi söylemek mümkün değildir. Petek temizliğinin yapılması size maddi anlamda tasarruf sağlayacaktır ve tesisatın ve kombinin daha uzun ömürlü çalışması için gereklidir. Peki petek temizliği nasıl yapılır?

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemine başlanmadan önce kombinin kapatılması ve tesisatın detaylı bir şekilde uzman bir kişi tarafından incelenmesi gerekmektedir. Eğer herhangi bir arıza var ise bu tespit edilmeli ve arızanın giderilmesi gerekir. Sonrasında vanaları kullanarak petekte ki suyun boşaltılması ile işlemler devam eder. Tahliye vanaları banyoda olur; ama tahliye vanası yoksa purjör vanası işinizi görecektir.  Su boşaltma işlemini sorunsuz bir şekilde hallettikten sonra peteklerin rekorları açılmalıdır. Hemen sonrasında ise borular ile olan bağlantı ayrılır. Radyatörlerin temizlenmesi için olduğu yerden sökülmesi ve temizliğin yapılacağı yere taşınması gerekir. Petek temizleme işleminde önemli bir nokta olan peteklerin temizliği için, peteklere tazyikli su gönderilmesi lazım. Pis su akacaktır ve temiz suyun akmasını bekleyin ve temiz su aktıktan sonra bu işlemi sonlandırın. Radyatörlerin her biri için ayrı ayrı işlem yapılması bu aşamada önem arz eder. Tüm bu işlemleri sorunsuz hallettikten sonra kombiye su verebilirsiniz. Bu işlemi kombinin altında ki vanadan halledebilirsiniz. Kalorifer peteklerinin her biri için hava alma işlemini de yapmalısınız ve bu işlem ile birlikte petek temizliğini yapmış olursunuz. Sonrasında kombi çalıştırılabilir ve öncesine göre çok daha sağlıklı bir şekilde çalıştığını ve ortamın daha sıcak olacağını sizlerde hissedeceksiniz.

Petek Temizleme İşlemini Herkes Yapabilir mi?

Petek temizleme işleminin sadece işinde gerçekten iyi olan uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Zira yanlış bir şey yapılması durumunda hem maddi hem de manevi olarak bazı sonuçlara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Nitekim kombiyi bozma ihtimaliniz yüksektir ve petek temizliği için vereceğiniz ücretten çok daha fazlasını kombi tamiri için verebilirsiniz. Bu tür işlemler için para vermekten kaçınmayınız. Zira çok daha yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kaynak: Petek Temizleme Hizmeti

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gürpınar’da Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Başladı
Gürpınar’da Kilitli Parke Taşı Çalışmaları Başladı
AK Parti Futbol Turnuvası final maçıyla sona erdi
AK Parti Futbol Turnuvası final maçıyla sona erdi