Pazarlama Alanında Bir Sayfa Açabilirsiniz

Pazarlama Alanında Bir Sayfa Açabilirsiniz

Pazarlama Alanında Bir Sayfa Açabilirsiniz
06 Nisan 2019 - 15:31

Instagram takipçi arttırma günümüz sosyal medya kullanımının en önemli etkileşim baramlerinden biri olmuştur. Akıllı telefon sayısının her geçen gün artış sağlaması, aynı şekilde Instagram kullanıcılarının da artmasını sağlıyor. 100 milyon kullanıcıyı geride bırakan Instagram’ın bu başarısı mobil cihazlarda çekilen fotoğraflara uyguladığı filtreler ile farklı görünüm katan ilk uygulamalardan biri olmasından kaynaklanıyor. Aynı zamanda Twitter ile benzer hashtag ve takip/takipçi sistemini kullanıyor olması kullanıcılara kullanımda kolaylık sağlıyor.

 

AddMeFast nedir?

Instagram’ı aktif olarak kullanan birçok kullanıcı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi takipçi sayısının yüksek olmasını istiyor. AddMeFast gibi takipçi sayısını hızlı arttıran birçok sistem mecvut. Fakat buralardan gelen kullanıcılar bir süre sonra sizleri takip etmekten vazgeçebiliyor.

 

Unknown

instagram takipçi arttırma yöntemleri

 

AddMeFast kadar hızlı olmasada takipçi sayısınızı arttıracak birçok doğal yöntem var. Doğal yöntemler ile gelen takipçiler, programlar ve siteler tarafından yönlendirilen takipçilerden kat ve kat daha etkili ve sadık oluyorlar.

 

Instagram’a yeni üye olduysanız yada takipçi sayınızın az olmasından şikayet ediyorsanız aşağıdaki doğal yöntemleri kullanarak takipçi sayınızı arttırabilir ve paylaşımlarınıza daha fazla beğeni ve yorum alabilirsiniz.

 

Instagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

1. Fotoğraflarınızı farklı uygulamalarda çekip, düzenleyin ve geliştirin. Instagram, fotoğraflarınıza filtreleri ile sadece farklı görünümler katar. Her hangi bir düzenleme ve geliştirme yapmanıza imkan sağlamaz. Bu nedenle Camera+, Cymera, Adobe Photoshop Express ve Pixlr gibi mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla paylaşım öncesi hızlı ve basit birkaç düzenleme ve renk ayarıyla fotoğraflarınızı daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Örneğin ekran görüntüsünde göreceğiniz üzere bir kullanıcı ilk olarak bu fotoğrafları hangi uygulama ile çektiğini soruyor.

 

2. İlginizi çeken paylaşım ve kişiler ile etkileşime geçin. Instagram’da ilginizi çeken fotoğrafları beğenin ve yorum bırakın. Etkileşim kurduğunuz kişinin dikkatini çekin ve paylaşımlarınızı görmesini sağlayın. Böylelikle çevrenizi genişletebilirsiniz.

 

3. Arkadaşlarınızı bulun. Instagram-Seçenekler-Arkadaşlarını Bul sekmesinden, Rehberinizde veya Facebook arkadaşlarınızda Instagram kullananları bulun ve onları takibe alın. Arkadaşlarınızın dışında aynı bölümde yer alan Önerilen Kullanıcılardan yeni kişiler keşfedebilirsiniz.

 

4. Beğendiğiniz fotoğraflardan ilham alın. Takipçi ve çevrenizdekilerin beğenisini kazanmak için farklı ve yaratıcı fotoğraflar paylaşın. Bu konuda ilham olması açısında Instagram uygulamasında Ana Sayfa ve Kamera sekmesinin arasında yer alan Keşfet bölümünden o günün en çok beğeni alan fotoğraflarına göz atabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

 

5. Fotoğraflarınıza lokasyonunuzu etiketleyin. Instagram’da fotoğraflarınızı paylaşmadan önce lokasyonunuzu harita üzerinde belirtebilirsiniz. Aynı yerde fotoğraf çekenler yada o konumda çekilen fotoğraflara göz atanlar sizin paylaşımlarınıza görmüş olur.

 

Hashtag Kullanımının Önemi

6. Popüler hashtag (etiket)’leri kullanın. Twitter’dan aşina olduğunuz hashtag (etiket) sistemi ile fotoğraflarınızı sizleri takip etmeyen kişilerede ulaştırabilirsiniz. İçerisinde milyonlarca fotoğrafın yer aldığı popüler etiketleri kullanabileceğiniz gibi, belirli bir tema üzerine yer alan birçok etiket bulabilirsiniz. Genel kullanılan En Popüler 100 Etiket başlıklı yazımızdan bu etiketleri not edebilirsiniz. TagsForLikes tarzı uygulamalar ile belirli konu ve temalar üzerine en popüler etiketleride hızlı bir şekilde cihazınızda kopylayıp fotoğraflarınızın altına yapışarabilirsiniz. Örenğin bu yazıyı oluşturmaya başladığım anda bazı popüler etiketleri kullanarak bir fotoğraf paylaştım. Kısa bir süre içerisinde paylaşım 15 beğeni ve 1 yorum aldı. Yorum yapan kullanıcı aynı zamanda beni takip etmeye başladı. Sizlerde paylaşımlarınızın altına popüler ve tematik etiketleri kullanarak beğeni sayısını arttırabilirsiniz.

 

7. Çektiğiniz her fotoğrafı paylaşmayın. Bu kural sadece Instagram için değil, tüm sosyal ağlar için geçerlidir. Gördüğünüz herşeyin fotoğrafını çekmek, her gün onlarca fotoğraf paylaşmak takipçilerinizi sıkabilir. Hergün onlarca fotoğraf paylaşmak yerine dikkat çekicek birkaç fotoğraf paylaşmak kaliteyi her zaman arttırır ve takipçilerinizi kaçırmamış olursunuz.

 

8. Resmi Instagram blogunu yada hesabını takip edin. Her haftasonu belirlenen bir konu üzerine Weekend’s Hashtag Project adı altında Resmi Instagram Blogu ve hesabında duyurulan etkinliklere katılın. Belirtilen konu üzerine yaptığınız paylaşımları yüzlerce kişiye duyurun. Etkinlik sonrası resmi hesaplarda en çok beğeni alan fotoğraflar tüm kullanıcılar ile paylaşılıyor. Aynı zamanda resmi hesaplar ile güncel haberleri ve yenilikleri takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar; https://instagramtakipcisatinal.com/takipci/turk-bot

 

Instagram, Facebook ile yaptığımız kıyaslamalarda daha az kullanıcı kitlesine sahip olduğumuz bir sosyal medya aracıdır. Bu önemli bir gerçektir. Instagram’da, bizim resimlerimizi beğenme, yorum yapma, arkadaşları etiketleme ve kendi resimlerimizi yayınlama gibi daha fazla özellik var. Peki herkesin çok istediği fenomen olma arzusuna yakınlaşmak için neler yapılabilir? Ne gibi taktikler uygulanırsa takipçi sayısını arttırabiliriz? Bugünkü yazımızda instagram takipçi satın al ekibi olarak bunlardan bahsedebiliriz.

 

Pazarlama Alanında Bir Sayfa Açabilirsiniz

Pazarlama materyallerini veya ürünlerinizi hesabınızda oldukça ön plana çıkararak görünür kılın. Bir Instagram hesabına sahip olmanız ve sizi takipçilerin aramasını sağlamak önemli bir adımdır. Aynı zamanda aranan bir isim olmak büyük bir şanstır. Bunun için ürün satma ya da reklam profilleri tüketici olan halkı sizin hesabınıza çekebilir.

 

Etkili İsimleri Paylaşımlarınıza Etiketleyin

Sahip olduğunuz hesabınız hangi hesapları ve hangi ünlü isimleri takip ediyor? Bu hesapları bulun ve sizin için tanıtım yapıp yapmayacaklarını sorun. İdeal olarak, ücretsiz ürünler karşılığında reklam yapmayı ve size takipçi göndermeyi kabul ederler. Ancak, çoğu kez reklam yapmak için ücret talep edilir. Bu aşamada gönderilerinize etiket yapmayı ihmal etmemelisiniz. Önemli ve çok takipçisi olan isimleri etiketlediğinizde o kişilerin takipçileri de sizi görebilecektir.

 

Bol Bol Yorum Yapın

Yorum göndererek diğer kişilerin hesaplarına katılmayı deneyin. Tabii ki, resimleri “beğenmek” güzeldir, ancak yorum yaptığınızda, adınız ve hesabınız, benzerlerinden daha çok ön plana çıkabilir. Bunun haricinde yorum attığınız hesaplarda adınızı gören yüksek sayıdaki instagram takipçi kullanıcıları sizi keşfedebilir.

 

Çekiliş Güzel Bir Yöntem

Son zamanlarda ön plana çıkmış olan bir diğer takipçi kasma yöntemi ise çekiliş faaliyetleridir. Takipçilerinizin yorumlarda bir arkadaşını etiketlemesini gerektiren bir Instagram çekilişi ya da paylaşımı ekleyebilirsiniz. Bu sayede, gönderiniz ve ekstra diğer paylaşımlarınız sizi henüz duymamış olabilecek yeni takipçiler getirecektir. Son zamanlarda “hadi yoruma şu ifadeyi bırak” gibi paylaşımlar çok fazla takipçi çekmeye başlamıştır.

 

Sizi Takip Etmeleri İçin Onlara Neden Sunun

Sadece “Instagram’da bizi takip edin” demek yerine, insanlara bir sebep verin. Örneğin, hesabımın bir hayır amacı var ve insanları bu hayır işinde görmek için Instagram profilimi takip etmelerini istiyorum gibi ifadeler ile takipçi çağırabilirsiniz. Yani, eğer bir moda hesabınız varsa, takipçilere profilinizde stil ilhamı verebileceğinizi söyleyin.

 

Instagram, bir çok insana iş kapısı sunan, ürün ve kişisel tanıtımlara olanak sağlayan, işlevselliği yüksek büyük bir sosyal platform. Buralardan reklam vererek tanıtımlar yapabilir, geniş kitlelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Hiç reklam vermeseniz bile, takipçi arttırma yollarıyla, takipçi sayınızı arttırarak ürün tanıtımını tüm kesimlere gösterebilirsiniz. Ne kadar çok takipçi, o kadar çok popülerlik.

 

Instagram takipçilerini arttırmak adına yapılabilecek bir çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerden bir tanesi güvendiğiniz, kalitesi ve virüssüz olduğundan emin olduğunuz yerlerden takipçi satın al Bu şekilde istediğiniz kadar takipçiye sahip olabilirsiniz. Ben satın almak istemiyorum diyorsanız, aynı zaman da satın almadan organik takipçi arttırma yöntemini kullanabilirsiniz. Bu şekilde doğal yollardan takipçi sayısını arttırmış olacaksınız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum