Paslanmaz Boru Modelleri

Paslanmaz Boru Modelleri

Her malzemede olduğu gibi boru tercihlerinde de oldukça kaliteli modellere yönelmek her zaman ilgi çeken bir faaliyet olarak görülmektedir.

Editor: Van Haber
30 Ağustos 2018 - 15:42

Her malzemede olduğu gibi boru tercihlerinde de oldukça kaliteli modellere yönelmek her zaman ilgi çeken bir faaliyet olarak görülmektedir. Bu tip talepleri gerçekleştirmek isteyecek olan kişilerin en ideal sonuçları elde etmelerine dayalı olarak paslanmaz çelik ürünleri arasında yer aldığı da söylenebilmektedir. Bu aşamada da fazlasıyla tercih edilerek daha uzun ömürlü olması da söz konusu olabilmektedir. Farklı farklı alanlarda kullanılarak son derecede mükemmel olduğunu uzun bir süre boyunca kanıtlayacak olan çekme paslanmaz boru tasarımları her türlü işleme maruz kalacak biçimde ayarlanarak kalite kontrolü bu şekilde gerçekleştirilmiş bir biçimde ortaya konulmaktadır.

İstenildiği boyutta ve kalınlıkta olacak şekilde ayarlanmakta olan boru tasarımlarının paslanmaz çelikten meydana gelen modelleri oldukça fazla tercih edilecek olan tasarımlar arasında yer almakta ve kullanışlılığı ile göz doldurmaktadır. Bu konuda dikişli paslanmaz boru da devrede olarak her sektörün kullanım alanları içerisinde yer almaş ile bilinmekte olan öğeler olarak değerlendirilmektedir. Bu sayede de oldukça kaliteli ve fonksiyonu bakımından zengin olabilecek türde yer alan modeller arasında yer almaktadır. Alanında en uygun tasarımlar arasında yer alan söz konusu paslanmaz ve dikişli olan boru tasarımları son derece etkin bir görev üstlenecek türde olması ile bilinmekte olup; ne kadar kullanışlı bir konumda da olduğunu an be an kanıtlayabilecek bir yapıda da var olmaktadır.

 Paslanmaz Boru Çeşitleri

Paslanmaz boru üretim şekillerine göre iki grupta yer alırlar. Dikişli ve dikişsiz yani çekme borular olarak da isimlendirilirler. Çekme yani dikişsiz borular, dikişli borulara göre basınca çok daha fazla dayanıklılık gösterirler. Bu nedenle de yüksek basıncı olduğu noktalarda dikişsiz paslanmaz boru tercih edilir. Sıcak olarak haddelenen bu boruların iç ve dış çapı ayarlanır ve soğuduktan sonra da asit ile temizlenir. Dikişli paslanmaz borular ise genellikle basında dayanıklı olmayan ancak estetik olarak üretilen borulardır. Genellikle mobilya ve dekorasyon amaçlı kullanımları uygundur. Çekme yani dikişsiz borulara göre fiyatları daha uygun olsa da aslında bu borular estetik yapıları sayesinde artık çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Özellikle boya ve cila gerektirmiyor olmaları oldukları gibi kullanılabilmelerini sağlıyor. Karaca paslanmaz çelik firması hem dikişli hem de dikişsiz paslanmaz boruların üretiminde öncüdür. İstenilen boy ve ebatlarda ürettiği borular ile her sektörün ihtiyacını en kısa sürede karşılamakta ve verilen siparişin teslimatını da tüm yurda sağlamaktadır.

Geri Dönüşüme Uygundur

Paslanmaz çeliklerin en önemli özelliklerinden biri de geri dönüşüme uygun olmasıdır. Ömrünü tamamlayan hurda çeliklerin yeniden işlenerek kullanılabilir hale getirilmesi çevre hassasiyeti konusunda önemli bir yere sahiptir. Oksitlenmeyen bu yapılar yenileri oluşturulduğunda yine yıllarca kullanılabilir hale getirilirler. Ayrıca renklileri ya da farklı desenleri de mevcuttur. Bu çelikler bulaşık makinaları ya da çamaşır gibi beyaz eşyalarda da görünmektedir. Sudan etkilenmeyen yapıları sayesinde korozyon direncini yıllar geçse de korur. Karaca paslanmaz çelik firmasından beyaz eşya sektöründen elektroniğe kadar her alanda kullanılabilecek paslanmaz çelik satın almak mümkündür

Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-boru

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı