Özlem Kaymaz’ın yıllar önceki sözleri tartışma yarattı

Özlem Kaymaz'ın yıllar önceki sözleri tartışma yarattı

1992 Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz’ın 19 yaşındaki kızı Tara de Vries, önceki akşamki Miss Turkey World 2018’de dereceye girdi. Genç kız 2. oldu. Ancak, Kaymaz’ın yeniden gündeme gelen yıllar önceki ‘Türk halkı çirkin’ sözü, kızının başarısını gölgeleyip yeni bir polemiğin fitilini ateşledi.

Editor: Van Haber
26 Eylül 2018 - 18:38

Takvim Gazetesi'nden Doğan Savaş'ın haberine göre önceki akşam gerçekleşen Miss Turkey World 2018 güzellik yarışması, günlerce konuşulacak bir polemiği de beraberinde getirdi. 1992 Türkiye Güzeli Özlem Kaymaz'ın eski eşi Hollandalı Watze de Vries'ten olan 19 yaşındaki kızı Tara de Vries de yarışmada ter döktü. Şevval Şahin'in birinci seçildiği yarışmada Tara da ikinci oldu.

SEVİNCİ KURSAĞINDA KALDI

Güzellik yarışmasına katılmasını çok istediği kızının dereceye girmesiyle koltukları kabaran Kaymaz, sevincini sosyal medyada gözler önüne serdi. Tara'nın torpille dereceye girdiğini iddia edenler, Kaymaz'ın 18 yıl önce sarf ettiği "Türk halkı çirkin" sözlerini yeniden gündeme getirdi.

'TÜRK HALKI GÜZEL DEĞİL'

Eski manken, o dönem şu sözleri sarf ederek tepki çekmişti: "Bugün herkes güzel olduğu için televizyona çıkıyor. Çünkü ırkımız çirkin. Türk halkı güzel değil. O yüzden sırf güzelliğiyle, suratıyla ön plana çıkan insanları tıpkı dama taşı gibi belli noktalara yerleştiriyorlar."

Kaymaz, yıllar önceki bu sözleriyle yine eleştiri yağmuruna tutuldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı