Özel Okullarda Fiyat Artışları Devam Ediyor

Eski zamanlarda devlet bünyesinde yer almakta olan ücretsiz eğitim, öğretim görülmekte olan kurumlar neredeyse yok denecek kadar az artık.

Özel Okullarda Fiyat Artışları Devam Ediyor
18 Eylül 2019 - 17:01

Gundemvan.com/ Özel Haber

Eski zamanlarda devlet bünyesinde yer almakta olan ücretsiz eğitim, öğretim görülmekte olan kurumlar neredeyse yok denecek kadar az artık. Çoğu yerini özel okul olarak bilinen ana sınıfından, lise ye varana kadar sınıflarına göre belirlenen kayıt fiyatları ile yıllık olarak ödemeleri yapılarak eğitim görülmekte olan bu okulların fiyatları artık neredeyse el yakıyor. Tabiki yalnızca okul ödemeleri değil birde bunların yanı sıra verilecek olan katkı payları, kitap paraları gibi bedellerde üzerine eklenince ortaya oldukça pahallı bir eğitim çıkıyor. Önceden yalnızca yüksek öğrenim görmekte olan kişilerden alınan bu özel üniversite bedelleri yaşını baya düşürdü.

Fiyat Artışı Bezdirdi

Çocuklarının iyi bir eğitim alması adına bütün fedakarlıkları yerine getirmekte olan ebeveynler artık sürekli zam vurularak artış gösteren özel okul fiyatlarından oldukça rahatsız. Eğitim bu derece paraya bağlı olarak verilmesi, son derece kötü bir örnek. Üstelik neredeyse başka şans bırakılmayacak artık sırasıyla devlet bünyesi altında yer alan okulların özeleşmeye ayak uydurması yada uydurmak zorunda kalması kaçınılmaz zamları da beraberinde getirmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum