Osman Nuri Gülaçar İran’da

Osman Nuri Gülaçar İran'da

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile temaslarda bulunmak üzere İran'a gittiler.

Editor: Van Haber
07 Aralık 2018 - 17:40 - Güncelleme: 08 Aralık 2018 - 13:26

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, TBMM  Başkanı Binali Yıldırım ile temaslarda bulunmak üzere İran'a gittiler.

TBMM Türkiye-İran parlementolar arası dostluk başkanı seçilen AK Parti MKYK üyesi ve Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Meclis Başkanı Binali Yıldırım ile beraber diplomatik temaslarda bulunmak amacıyla İran'da.

Türkiye, İran, Rusya, Çin, Pakistan ve Afganistan meclis başkanları ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla düzenlenecek "Terörizmle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılığın Güçlendirilmesi, II. Parlamento Başkanları Konferansı" konulu toplantıya Türkiye’den de TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Türkiye-İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Osman Nuri Gülaçar, TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç ve TBMM Güvenlik İstihbarat Komisyonu Başkanı Selami Altınok’un da içinde yer aldığı bir heyet katıldı. 

Mehrabad Havalimanına iniş yapan Türkiye heyetini İran-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Dr. Ahmet Alirıza Beygi karşıladı. Daha sonra İran Meclis Başkanı Ali Laricani, TBMM Başkanı Yıldırım ve beraberindeki heyeti Parsian Azad Otel’de ağırlayarak ilk temasları gerçekleştirdiler. TBMM Başkanı Yıldırım, "Terörizmle ve Aşırıcılıkla Mücadele" konulu Meclis Başkanları Toplantısı'nda bir konuşma yapacak. 

Dostluk Grubu Başkanı Gülaçar ise, mevkidaşı Beygi ile Türkiye-İran ilişkilerine dair bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmede sınır ili olan Van ile ilgili atılabilecek adımların da istişare edileceği öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Özalp çöp sorunundan kurtuluyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor
Vanspor hazırlıklarına devam ediyor