Osman Nuri GÜLAÇAR’dan 15 Temmuz mesajı

Osman Nuri GÜLAÇAR'dan 15 Temmuz mesajı

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, “Binler binler rahmet 15 Temmuz şehitlerimize, binler binler selam 15 Temmuz gazilerine, binler binler selam gazi milletimize” dedi.

Editor: Van Haber
16 Temmuz 2018 - 01:10

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, “Binler binler rahmet 15 Temmuz şehitlerimize, binler binler selam 15 Temmuz gazilerine, binler binler selam gazi milletimize” dedi.

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının ikinci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz gecesi millet olarak hain bir darbe girişimine şahitlik ettiğimizi ifade eden Gülaçar, “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış hain bir terör örgütünün bu ihaneti, milli irade ve eşi benzeri olmayan bir halk direnişi ile yerle bir edilmiştir. Gözleri TBMM’yi bombalayacak ve silahsız sivil vatandaşlarımızı hedef alacak kadar dönmüş bu terör örgütü öncelikle Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ve akabinde milletimizin basiretiyle adaletin ellerine teslim edilmiştir. Vatanın bağımsızlığı uğruna F16’lara kafa tutan ve kendisini tankların önüne atan Milletimiz, Milli İrade’den katiyen taviz verilmeyeceği mesajını ihanet odaklarına en net bir biçimde iletmiştir.

Milletçe bir daha yaşamayı arzu etmediğimiz o gece, bizlere birlik ve beraberliğin önemini göstermenin yanı sıra içerideki anlaşmazlıklarımızı bir kenara bırakıp asıl düşmana odaklanmanın önemini gösterdi. Türkiye’nin Doğusundan Batısına ve Kuzeyinden Güneyine Aziz Milletimiz göstermiştir ki Türkiye dış güçlerin oyuncağı olan terör örgütleri tarafından yönetilmeyecek ve halkımız kimselerin boyunduruğu altına girmeyecektir. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla ve Çerkeziyle milletimiz, 15 Temmuz gecesinde ve devam eden süreçte Başkanımız sayın Erdoğan’ın çizdiği rotadan şaşmamış, Yenikapı ruhu etrafında yekvücud olmuştur” ifadelerinde bulundu.

Bu vatanın ikinci Kurtuluş Savaşında şehit düşmüş ve gazilik mertebesine erişmiş evlatlarını hiçbir zaman unutmadığını ve her zaman gönüllerde yaşatacağını belirten Gülaçar, “Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi şehit düşen ve milli mücadele yolunda bugüne dek şehadet şerbetini içmiş milletimizin her bir ferdine Allah’tan rahmet, sevenlerine de bir kere daha başsağlığı diliyoruz. Bu hain kalkışmayı bir kez daha şiddetle kınarken, Millet İradesinin bir daha bu tip hain kalkışmalarla akamete uğratılmamasını da Rabbimizden niyaz ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı