Orijinal Kore Ginseng Bitkileri Ve Üretimi

Orijinal Kore Ginseng Bitkileri Ve Üretimi

Orijinal Kore Ginseng Bitkileri Ve Üretimi
20 Ekim 2019 - 13:12

 

Orijinal Kore ginsengi kırmızı ginseng de denilen en kaliteli ve faydalı bitki türüdür. Ginseng yüzyıllar boyunca özellikle Uzak Doğu’da şifa vermesi için kullanılmıştır. Faydaları saymakla bitmez; birçok hastalığa, yorgunluğa, strese ve cinsel isteksizliğe karşı birebir etkilidir. Ginseng türleri arasında orijinal olan bitki Kore’de üretilmekte ve satışad da genelde ginseng tablet şeklinde sunulmaktadır.

Orijinal Ginseng Üretimi

Kırmızı ginseng üretimi Kore’de büyük bir özen ve zahmetlerle gerçekleşmektedir. Ginseng çok şifalı bir bitki olduğu kadar yetiştirilmesi de bir o kadar zordur. Tarlalarda Ginseng kökünün tam olarak olgunlaşması 6 yıl sürmektedir.
Tarlalarda yetişen Ginseng bitkisinin çiçekleri vardır ancak kullanılan kısmı köküdür. 6 yıldan daha az süreli olarak yetişmiş olan köklerden tam olarak fayda sağlanamamaktadır. Bu nedenle Kore’de kırmızı ginseng gerekli olan şartlarla beraber yetiştirilmektedir. Olgunlaşma bittikten sonra Ginseng kökü hasat edilir.

Orijinal Kore Ginsenginin Faydaları

Orijinal Kore ginseng faydaları ile çok sayıda hastalığa karşı vücut direnci sağlanır ve kişilerde enerji yükselmesi meydana gelir. Yararları arasında şunlar yer alır:
  • Ginseng kişilerin yorgunluğunu alır ve yüksek enerji sağlar
  • Anemiye karşı koruyucudur
  • Kan şekerini dengeler
  • Hafızayı kuvvetlendirir, zihni güçlendirir
  • Cinsel sorunlara karşı etkilidir; performans arttırıcı özelliği vardır
  • Takviye olarak alınabilir; içerik açısından güçlü ve kapsamlı bir bitkidir
  • Yaşlanmaya karşı etkilidir
  • Stres gidericidir
Orijinal Kore ginsenginin temel faydaları bunlardır. Ürünün kalitesine dikkat edildiği takdirde bu faydaları en üst noktada görmeniz mümkündür.

Orijinal Kore Ginseng Kalitesi

Orijinal Kore ginseng içerik kapsamında bulunan ginsenoside maddesi ürünün orijinalliği ve faydaları bakımından önemlidir. Ginsenoside oranının yüksek olması ile ginsengin kalitesi artmaktadır. Genellikle 1mg ile 6mg arasında ginsenoside miktarı bitkinin içeriğinde bulunur.
Ginseng maddesinin 4,5 mg üzerinde olduğu ürünler Türkiye’de de satılmaktadır. Genellikle kaliteli orijinal Kore ginsenginde 3,5 mg ile 6 mg arasında ginsenoside bulunur.
 
Ayrıca ginseng ürünleri hakkında merak edilen diğer konular için https://ginsengtablet.com/faq adresini ziyaret edebilirsiniz.

Orijinal Kore Ginseng Satın Al!

Orijinal Kore ginsengi online olarak veya bitkisel ürün bulunduran mağazalardan, eczanelerden satın alınabilir. Ürünü birkaç şekilde satın almanız mümkündür.
Kore Ginsengi Kullanımları: Kore ginsengi tablet, toz olarak satılabildiği gibi kök ve pekmez olarak da satılmaktadır. Pekmezle ürünü tüketmek daha rahattır ancak en faydalısı bitkiyi direk kök olarak yemektir. Koreliler yemeklerin içine ginseng kökü koyarlar.
Ginseng bitkisinin Sibirya, Amerikan, Çin, Rusya vb. türleri de bulunur. Bunlar Kore ginsengi gibi orijinal ve kaliteli değillerdir. Çoğu 6 seneden az bir sürede yetiştirilmiştir ve içinde ginsenoside miktarı azdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum